A DEAC rossz szériája már a múlté?

Szeptember 28-a óta nem győzött Sándor Tamás legénysége, ezúttal kiszenvedték a sikert, igaz, tettek is érte.

0

DEAC-–-BKV-Elore-0012-300x157 A DEAC rossz szériája már a múlté?Fotó: Ásztai Csaba

Rangadónak is beillő mérkőzést rendeztek a Dóczy József utcai Sportcampuson vasárnap ebédidőben – az NB III Keleti csoportjában az utóbbi időben a tabellán egyre lejjebb csúszó DEAC a legutóbb kétszer is ikszelő Pénzügyőrt fogadta. Mindkét csapatnak volt már jobb időszaka is ebben a szezonban, joggal várhatta a debreceni publikum, vajon mi sül ki ebből.

A 15. forduló találkozóján az 1. perc legvégén Trencsényi lőtte bele a labdát a vendégek kapusába tiszta helyzetben kissé jobbról. Agresszívabban, szebb játékot mutatva kezdett a bajnokságban utoljára öt meccsel ezelőtt, egészen pontosan szeptember 28-án diadalmaskodó hazai gárda. Eljött a 13. minutum és egy kulcsmomentum: balról ívelt be szabadrúgást a hosszú irányába Sándor, belül pedig Lakatos ugrott a legmagasabbra, 3 méterről pazar gólt fejelt, 1–0. Két perccel később pedig Kónya bombája kerülte el mindössze centikkel a pénzügyőri kaput. Öröm volt nézni a DEAC gárdájának futballját még akkor is, ha egyéb igazán érdemleges dolog az első játékrészben már nem történt. Azért a debreceniek folyamatosan támadásban maradtak, ezzel a nagy cívisvárosi mezőnyfölénnyel pedig a Pénzügyőr nem tudott mit kezdeni.

Egygólos hazai előnyről folytatódott a szünet után a mérkőzés, melyen a lendület már lejjebb hagyott. Az okot sokáig kerestük, de nem leltük, mint a vendégek a játékukat. Maradt az abszolút DEAC-fölény, érett a második hazai gól. Jött is, Szabó talált be az 54. percben, de lökés miatt nem adta meg a gólt a játékvezető. Tíz perccel később Soltész próbálkozott senkitől sem zavartatva, kissé kisodródva lőtt, védett azonban a fővárosiak kapusa. A 67. minutumban Al-Sheraji is eleresztett egy jó lövést, arra is odaért Steer, de mindenesetre valóban egyre inkább érett az újabb debreceni találat. A 78. percben Sándor lövésénél is jó helyen volt a Pénzügyőr hálóőre, az megállapítható, ha ő nincs, vagy nem ilyen formában véd, hamarabb is lezárhatta volna a három pont sorsát az egyetemi alakulat. Így azonban ki kellett várniuk az utolsó pillanatig, de végül az a korai gól meghozta a gyümölcsét, lezárta rossz sorozatát a DEAC, győztek 1–0-ra.