Atlétika: K.Szabó arany, Kácser ezüstéremmel zárta a hétvégét

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái szeptember 27-én három városban is rajthoz álltak, mely megmérettetéseken remekül szerepeltek.

0

urbankszabo1-696x353-300x152 Atlétika: K.Szabó arany, Kácser ezüstéremmel zárta a hétvégét

A Vasas Pasarét Sportcentrumban rendezték meg a Magyarország 10.000 méteres Bajnokságot, mely versenyen három debreceni atléta állt rajthoz. A női 10.000 méteren Kácser Zita idei legjobb eredményét futva a második helyen ért célba. A bajnokság keretében mind a férfiaknál, mind a nőknél 800 méteren is megmérettették magukat az atléták. Az idén remek formában versenyző K. Szabó Gabriella több mint két másodperccel megelőzve vetélytársát, elsőként futott át a célvonalon, míg klubtársa, Kuszkó Lara új egyéni csúccsal a hatodik helyet szerezte meg.

Vác adott otthont a XVI. Németh Miklós Gerelyhajító Versenynek, ahol két fiatal sportoló képviselte városunkat. A női ifjúságiak mezőnyében Chrobák Lili a 6., míg a serdülő fiúk közt Chrobák Gergő a 4. helyen végzett.

Békéscsabán a 20 km-es és Fiatalkorúak Hosszútávú Gyalogló Bajnokságára került sor, mely versenyen Horváth Dániel a 7. legjobb idővel, új egyéni rekordot felállítva teljesítette a távot. Időeredménye az utánpótlás versenyzők között az első helyet jelentette.