Atlétika: K. Szabó Gabriella bronzzal kezdte a mezei-sorozatot

Szombaton, Pósteleken került megrendezésre a Magyar Mezei Futó Liga idei sorozatának 1. fordulója.

0

493768410atletika2hasabosKSzaboGabriellaMP-scaled-615x420-300x205 Atlétika: K. Szabó Gabriella bronzzal kezdte a mezei-sorozatotFotó: Fotó: Molnár Péter/archív

Hétvégén a Békéscsabához tartozó parkerdőben található Pósatelek adott otthont a sorozat első állomásának. A korosztályos és felnőtt atléták ideális, szép őszi időben teljesítették a különböző távokat. A népes mezőnyben városunkat, a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két női versenyzője képviselte.

A remek szabadtéri szezont maga mögött tudó K. Szabó Gabriella a felnőttek számára kiírt 6000 méteres távon állt rajthoz. A cívisvárosi atléta végül a 3. helyen ért célba (19:46), csak 14 századdal maradt le az ezüstérmes Nádas Nóra mögött. A számot a BHSE sportolója, Tóth Lili nyerte, 17:25-ös idővel.

A női ifiknek 4500 métert kellett teljesíteni, mely távon Kuszkó Lara 16:38-nál állította meg az órát, ezzel a 8. helyen zárta a versenyt.