Atlétika: Kozák Luca ezúttal síkon villogott

A második versenynapon is alaposan kitettek magukért a DSC-SI atlétái a szezonnyitó Honvéd Kupán, miután Kozák Luca beállította egyéni csúcsát 100 méteres síkfutásban, míg a mindössze tizennyolc esztendős K. Szabó Gabriella 400 méteren faragott élete legjobbján.

0

116433465_595318654505891_1211808522943709136_n-300x150 Atlétika: Kozák Luca ezúttal síkon villogott

Valódi sztárparádét hozott a 36. Honvéd Kupa Nemzetközi Atlétikai Verseny női 100 méteres síkfutása, hiszen az ország legjobb sprinterei mellett ezúttal a felkészülés jegyében gátspecialisták és távolugrók is rajthoz álltak, így várható volt, hogy nagy csata alakul majd ki az aranyéremért. Az atléták hozzáállását jól mutatja, hogy kiugrás miatt mindhárom előfutamban csak másodjára indulhatott el, a debreceni lányok számára azonban nem okozott gondot a továbbjutás, Kozák Luca futamgyőztesként, Kerekes Gréta idővel kvalifikált a döntőre. A finálé lélegzetelállítóan izgalmas versenyt hozott, melynek végén a világbajnoki tizenharmadik gátfutónk, Kozák Luca örülhetett, aki 11.49-es idejével beállította egyéni legjobbját, Kerekes 11.96-tal a hatodik helyen zárta a futamot.

„Amikor megláttam, hogy távolugrók és gátasok is indulnak síkon, nagyon megörültem, ugyanis erre ritkán van példa, általában mindenki kizárólag a saját számában versenyez – hangsúlyozta az aranyérmes Kozák. – Bombaerős mezőnyben sikerült győznöm, s nagyon élveztem a futást, mert szeretek kilépni a komfortzónámból, a síkfutás pedig sok mindenben különbözik a gáttól. Normál körülmények között ritkán nyílik alkalmam ebben a számban rajthoz állni, s erre a versenyre sem könnyítettünk rá, hiszen gátfutónak tartom magam, a Honvéd Kupára pedig a felkészülés egyik állomásaként tekintettünk. A futásom első felén még van mit javítanom, hiszen a döntőben sem kezdtem kifejezetten jól, az utolsó húsz méteren sikerült csak megcsípnem Nguyen Anasztáziát.”

Színvonalas versenyt láthatott a népes közönség 400 méteren is, ahol négy Sportcentrumos versenyzőért szoríthattunk. Az erősebbik nemnél Koroknai Máté és az újpesti Pozsgai Dániel között csupán a célfotó döntött utóbbi javára, a debreceni atléta azonban az ezüstéremnek is tudott örülni, 47.44-es ideje a hosszú kihagyást követően kifejezetten biztató eredmény. Testvére, Tibor is rajthoz állt a távon, s végül összetettben hatodikként zárt, míg a 2000-es születésű Baráth Benjámin a tizenkilencedik helyen végzett. A hölgyeknél K. Szabó Gabriella képviselte a debreceni színeket, aki 57.60-as eredményével futamában negyedikként, míg az összetettben a nyolcadik helyen zárt.

„Egyelőre ízlelgetem ezt az időeredményt, két másodperccel sikerült megjavítanom az egyéni csúcsomat – mosolygott a tizennyolc esztendős kiválóság. – Alapvetően a 800 méter a fő számom, ezúttal a felkészülés céljából álltam rajthoz, s bár középtávfutóként meggyűlt a bajom a rajtgéppel és a táv első felével, a hajrában mindent kiadtam magamból, és szerencsére ennek meg is lett az eredménye. Nem számítottam ilyen jó teljesítményre, de boldog vagyok, hogy pozitívan kellett csalódnom, s bízom benne, hogy a 400 méteren gyakoroltakat a hosszabb távokon is tudom majd hasznosítani.”

A versenynap végére a felhőszakadás is megérkezett a fővárosba, ám ez sem zavarta meg a 2000 méteres akadályfutás indulóit, köztük a debreceni Kácser Zitát, aki a szombati ezüstérmét követően ezúttal a dobogó harmadik fokára állhatott fel, 6.45.31-es idővel lépte át a célvonalat. A versenyszám egyébiránt valódi rekordparádét hozott, az aranyérmes Tóth Lili ugyanis U23-as, míg a második Varga Gréta U20-as és U18-as országos csúcsot adott át a múltnak.