Bajnokként jutott az élvonalba a DVSC

A DVSC labdarúgócsapata a Szombathelyi Haladás felett aratott magabiztos győzelmével megnyerte a másodosztályú bajnokságot, s ezzel visszajutott az élvonalba.

0

186581576_3598030440421284_8248893118057420154_n-300x158 Bajnokként jutott az élvonalba a DVSC

Fotó: Égerházi Péter

A Merkantil Bank Liga utolsó játéknapján két nagy hagyományokkal, komoly élvonalbeli múlttal rendelkező csapat találkozott a Nagyerdei Stadionban. Legutóbb november végén mérte össze az erejét a két gárda, a vasi fővárosban gólnélküli döntetlennel ért véget a párharc. Feljutás szempontjából ez az eredmény kedvező lett volna a cívisvárosiak számára, a Huszti-Toldi edzőpáros azonban támadó szellemben küldte pályára az övéit, mely meghozta a gyümölcsét, hatgólos összecsapáson 4-2-re nyertek a cívisvárosiak. A Haladás szempontjából már nem volt tétje a találkozónak, ennek az mérkőzésnek csak a DVSC lehetett volna a vesztese.

Az első percekben magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat: Ferenczi János baloldali beadására Baráth Péter érkezett veszélyesen, a Loki fiatal középpályása azonban lyukat rúgott. Kinyik Ákos hazaadását Tomas Kosicky fogta meg, Andó-Szabó játékvezető azonban nem ítélt semmit. Továbbra is a bal oldalon szőtte támadásait a Debrecen, majd Bárány Donát iramodott meg védőjével a nyakán, a hajdúságiak támadója hiába esett el a tizenhatoson belül, nem kapott büntetőt. A tizenharmadik percben megszerezte a vezetést a DVSC: Baráth Pétert ugratta ki remek ütemben Bódi Ádám, a debreceni középpályás egyedül vezethette rá a labdát szombathelyiek kapusára, s könnyedén gurított a kapu közepébe (1-0). Bódi lövése törte meg a gól utáni csendet, jó huszonöt méterről eleresztett lökete fölé szállt. Dzsudzsák Balázs adott egy majd’ negyvenméteres passzt Szécsi Márknak, akinek blokkolták kísérletét. Pár pillanattal később már Kurhut Mihály lövését kellett védenie a korábban debreceni színekben is védő Verpecz Istvánnak, majd Varga József fejesét tornázta ki a Haladás kapusa. Több mint tíz percet kellett várni a következő hazai ziccerre, ismét Baráth veszélyeztetett, lövése szögletre vágódott. A beadást követően Baráth tűnt el a kapu előtt, a játékvezető pedig egyből a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest Dzsudzsák értékesítette (2-0). Két perc sem telt el, háromra növelték előnyüket a cívisvárosiak: Dzsudzsák szabadrúgását Kinyik fejelte középre, Varga érkezett remek ütemben, s juttatta a kapuba a labdát (3:0). A félidő legvégén szépített a Hali, Medgyes beadása után Kinyikről csorgott túl a gólvonalon a játékszer (3:1).

Alig kezdődött el a második félidő előbb a csereként beállt Tóth Dávid lecsúszott beadása hullott be Kosicky kapujába (3:2), majd a debreceni hálóőr buktatta a vendégek csatárát, Andó-Szabó ismét büntetőt ítélt, melyet viszont hárított a hazaiak kapusa. Nagyon közel állt a Haladás ahhoz, hogy percek alatt ledolgozza hátrányát. Egy pillanatra sem unatkozott a Nagyerdei Stadion közönsége, az 58. percben Bódi szögletére érkezett remekül Baráth, aki a visszafejelte a hosszúsarokba a labdát, ezzel saját maga második csapata negyedik gólját is megszerezte (4:2). Németh Milán rúgta fel nagyon csúnyán Bódit, akit le kellett cserélni, a helyére Kusnyír Erik állt be. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Ferenczi engedett el egy ballábas bombát, azonban saját csapattársát, Szatmári Csabát találta el. Baráth Péter majdnem megszerezte harmadik találatát is, újabb veszélyes fejesét ezúttal védte Verpecz. Bévárdi Zsombor futott el a jobb oldalon, s küldte középre a labdát, Bárány Donát azonban négy méterről, senkitől sem zavartatva a kapufát találta el. A házi gólkirály az utolsó fordulóban nem talált be, így tizenöt találattal fejezte be az idei szezont. Az utolsó percekben többször megszerezhette volna az ötödiket a Loki, de Szatmári a kapufára fejelt, majd Bényei Ágoston rontott ziccert. Újabb gól nem született, kezdetét vehette az ünneplés a Nagyerdőn. Visszatértünk, hirdeti a stadion kivetítője.

Labdarúgó NB II 38. forduló

DVSC – Szombathelyi Haladás: 4–2 (3–1)

DVSC: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Korhut (Szatmári 69′), Ferenczi – Varga J., Dzsudzsák – Baráth (Bényei Á. 86′),  Bódi (Kusnyír 65′), Szécsi M. – Bárány (Tischler 86′).

Vezetőedző: Toldi Gábor

Haladás: Verpecz – Schimmer (Tóth M. 46′), Mocsi, Németh Milán – Kállai (Tóth D. 35′) Holdamf, Csillus T. (Rácz F. 78′),  Bosnjak, Debreceni (Kiss B. 46′) – Medgyes, Dragóner (Németh M. 63′).

Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerzők: Baráth 14′, 58′ Dzsudzsák (39′, Varga J. 42′ ill Kinyik 43′ (öngól), Tóth D. 46′