DEAC KA U16/B: Vereség a fővárosban

Vereséget szenvedett a DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett együttese a korosztályos bajnokság pénteki fordulójában a Kiss Lenke KA vendégeként.

0

Nevtelen-terv-1-1-300x154 DEAC KA U16/B: Vereség a fővárosbanFotó: kosarlabdaakademia.deac.hu

A házigazda egy agresszív 10-0-s futással kezdte a mérkőzést, majd az etap hátralévő perceiben Fórián kosaraival a DEAC is megkezdte a pontgyártást, majd Hamza triplájával és Kovács megmozdulásával végül hat pontra zárkóztak a negyed végére (22-16).

A folytatásban viszont ritmust váltott a Kiss Lenke, így a második felvonásban abszolút a fővárosiak akarata érvényesült, így a fehér-feketék Fórián akciói ellenére is közel harminc egységnyi deficittel álltak a nagyszünetben (53-24).

A fordulás után rendezte a sorokat a Debrecen, és a remek formában lévő Fórián vezetésével megnyerték a periódust, hátrányuk viszont a fővárosi találatok végett nem csökkent számottevően (64-39).

Az utolsó negyedben Szálkai és Balla tripláival igyekezett visszakapaszkodni kadett alakulatunk, ám ez csak kozmetikázásra volt elég, Previák találataival végérvényesen lezárta az ütközetet a KLKS (79-47).

Kiss Lenke KA/A – DEAC KA U16/B: 79-47 (22-16,31-8,11-15,15-8)

DEAC: Balla 10/6, Somi 1, Fórián 17, Hamza 4/3, Nagy 2

Cserék: Kovács 2, Pénzes -, Szálkai 9/9, Lőcsei 2, Szűcs –

Edző: Szendrei Fruzsina