A kosarasok a Pécs felülmúlásával újabb komoly fegyvertényt hajtottak végre.

0
ds_2017_12_15_20_42 DEAC: sikeres hazai visszatérés
Fotó: deac.hu

Bő egy hónap után újra hazai parketten léptek pályára a DEAC kosarasai, Berényi Sándor alakulata a Pécset látta vendégül. Az összecsapás első kosarát Budimir szerezte távolról, erre Farkas Attila két triplával válaszolt (6–3). Az első negyed közepén 9–0-s sorozatot repesztettek a cívisvárosiak, aminek köszönhetően 18–9-re lépett el a Debrecen. A játékrész hajrájában feljebb zárkózott a baranyai alakulat, 19–16 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A második felvonás koreográfiája hasonlított az elsőhöz, volt olyan momentum, amikor magabiztos fórra tett szert a cívisvárosi gárda, ám a pécsiek nagyon szívósan tapadtak Molnár Andrásékra. A második félidőre 42–38-as eredményre fordultak a felek.

A harmadik negyedet kiválóan nyitották a pécsiek, 8–0-s sorozatuknak köszönhetően fordult a kocka a találkozón. Szerencsére Berényi Sándor tanítványai nem estek kétségbe, mivel erre egy 10–0-s szériával feleltek (52–46). Az idő múlásával folyamatosan nőtt a távolság az együttesek között, a debreceniek egyre inkább kontrollálták az összecsapást.

A záró etapban már nem történt komoly fordulat, a pécsiek ugyan igyekeztek közelebb zárkózni, de a DEAC kosarasai nem engedték kiénekelni a szájukból a sajtot. A 83–73-ra diadalmaskodó cívisvárosiak hatodik alkalommal ünnepelhettek a bajnokságban. A hazaiaknál Lilov és Armwood bizonyult a legeredményesebbnek, mindketten 18-18 egységet termeltek. Velkeyék legközelebb a bajnokesélyes Szolnok csarnokában vendégeskednek jövő szerdán.

DEAC-PVSK 83–73 (19–16, 23–22, 23–16, 18–19)