DLA U14: A második félidőben kiszakadt a gólzsák

A Debreceni Labdarúgó Akadémia korosztályos együttese, javítva a Fehérvár elleni botlást, magabiztosan győzte le a Pécs gárdáját.

0

DSC0002-scaled-300x202 DLA U14: A második félidőben kiszakadt a gólzsákFotó: Kovács Péter/DLA

Egy mérkőzésen már túl van Kolozsi Gergő együttese, két héttel korábban a Fehérvár ellen kezdte meg a gárda a tavaszi szereplését. Azt a találkozót 3:2-re elvesztették akadémistáink, de a 16. fordulóban esély adódott a javításra. Szombaton a Pécs korosztályos csapatával mérték össze erejüket, mely alakulat a 6. helyről várta a találkozót.

Már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést a debreceni gárda: Bodnárt buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig megítélte a jogos büntető. Balogh Máté állt a labda mögé, de a középre tartó, nem túl erős lövést kiütötte a vendégek kapusa. A folytatásban a piros-fehérek játszottak fölényben, leginkább a Pécs térfelén tartva a labdát, míg a Baranya megyeiek, időnként kijőve a szorításból, kontrákkal próbáltak operálni. Voltak debreceni lehetőségek, gól viszont nem született ebben a játékrészben, így a második félidőre maradt a döntés.

Ami az első játékrész elején nem sikerült, összejött a második elején, egy szögletet követően Gergely fejelte közelről a labdát a vendégek kapujába (1:0). A 49. percben már kettővel vezettek akadémistáink: a Bartha buktatásáért megítélt büntetőt Nagy Marcell értékesítette (2:0). Állandósult a debreceni fölény, a Pécs többször is teljesen beszorult saját védőharmadába. A piros-feketék időnként átlépték a felezővonalat, de teljesen veszélytelenek voltak ezek a próbálkozások, Balogh kapusnak egyszer sem kellett játéka avatkoznia. A 61. percben megszületett a harmadik debreceni gól: egy szélről érkező labdát, Bartha, védőjét megelőzve, közelről lőtt a kapuba (3:0). A lényegi kérdések ekkor már eldőltek, csak egy kérdés maradt nyitva, hány góllal nyer a DLA. A választ Kovács Bendegúz adta meg a 75. percben, miután bevette a pécsi kaput (4:0).

Szép volt srácok!

DVSC-DLA – PMFC: 4:0 (0:0)

DVSC-DLA: Balogh T. (Sávolt 70’), Bartha, Szabó M. (Kristóf 57’), Patai, Bodnár, Gergely (Rácz 70’), Mona, Tóth B., Gajdán (Kovács B. 41’), Balogh M., Nagy M. (Grassi 57’)

Vezetőedző: Kolozsi Gergő

Gólszerzők: Gergely 44’, Nagy M. 51’, Bartha 62’, Kovács B. 75’

Kolozsi Gergő: Kicsit tartottunk ettől a találkozótól, ősszel egy nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a Péccsel, szerencsére most könnyebb dolgunk volt ellenük. Már az első percekben megszerezhettük volna a vezetést, de nem sikerült értékesíteni a tizenegyest, mely után fölényben játszottunk ugyan, de kicsit kapkodóvá vált a játékunk. A kihagyott büntető inkább minket zavart meg, negyedóra elteltével viszont már egyértelműen uraltuk a mérkőzést. Kombinatívan, jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, melyekből négyet értékesítettünk. Nagyon elégedett vagyok a csapattal, viszont meg kell tanulnunk, hamarabb eldönteni a mérkőzést. A fiúk nagyon akarták a sikert, jó mentalitással és hozzáállással futballoztak, csak gratulálni tudok a csapatnak.

KZT