DSC-SI U14: Pont nélkül tértek haza Nyíregyházáról

Nem alakult jól a szombati mérkőzés a DSI U14-es csapata számára, ugyanis hamar kétgólos hátrányba kerültek. Ugyan a második félidő elején még sikerült szépíteni, utána a FILO újabb gólokkal szórta meg a vendégeket.

0

PICT0168-300x225 DSC-SI U14: Pont nélkül tértek haza Nyíregyházáról

Nem várt könnyű mérkőzés a Sportiskola U14-es csapatára, hiszen szombaton Nyíregyházára a FILO SE otthonába látogattak. A szabolcsiak hat bajnoki alatt 13 pontot gyűjtöttek, a debreceniek pedig négy meccs alatt 9 egységet szereztek. Eddig hasonló teljesítményt nyújtott a két gárda, azonban most az egyik legnagyobb kérdés az volt, hogy mely fél bírja jobban fizikálisan és mentálisan a végéig.

Rémálomszerűen kezdődött a hajdúsági ifjak számára a mérkőzés, hisz a FILO már a 2. percben betalált. Ugyanakkor a folytatás sem hozott több szerencsét a sportiskolásoknak, a 10. percben a menteni igyekvő Keczán a saját kapujába juttatta a játékszert. Ennek ellenére nem adták fel a sárga-kékek, hajtottak-küzdöttek, a pályán nagy csata alakult ki, de a szünetig újabb gól már nem esett.

A második játékrész elején a DSI szabadrúgáshoz jutott, Kicsák Bence pedig rendkívül szép megoldást választva, 18 méterről juttatta a játékszert az ellenfél kapujába. A szépítés után azonban a szabolcsiak új lendületet vettek és sorra dolgozták ki a helyzeteiket. Az egyre inkább fáradó sportiskolás gyerekek nem tudtak mit kezdeni a gyors, erős fizikumú hazaiakkal szemben, így hamarosan átgázoltak rajtunk. A nyíregyi támadók a végére rendesen megszórták az összeomlott debrecenieket, a FILO megérdemelten tartotta otthonában a három pontot.

Regionális U14 Észak-Kelet, 7. forduló

FILO SE – DSC-SI 7–1 (2–0)

DSC-SI: Márton (Bodea 41’) – Fehér, Veres, Kicsák, Kozák, Tuss, Keczán, Tóth R., Nagy A., Karap, Szabó Cs.

Edző: Takács András

Gólszerző: Kicsák 50’

Takács András: Egy erős csapattal találkoztunk, a játékosik gyorsabbak, agilisebbek voltak. Az első félidőben még partiban voltunk a FILO-val, de aztán egyre inkább elfogytunk. A nyíregyháziak játékban nem voltak ügyesebbek, de a két csapat között fizikálisan mindenképp különbség mutatkozott. A hazaiak megérdemelten nyertek, de igazából ilyen nagy különbség nincs a két csapat között. Jövő héten ismét Debrecenben lépünk pályára, a Karcag ellen szeretnénk javítani.”

T.H.