
Nehéz feladat előtt áll a DSI U17-es együttese, amely szombaton Kisvárdán vendégszerepelt. Mivel az ellenfél a DEAC-hoz és a Tarpához hasonló erőt képvisel, így a hazaiak esélyesebben várhatták a találkozót. A Sportiskola játékosai ennek ellenére nem feltett kézzel utaztak idegenbe, hisz pontot, vagy pontokat szerettek volna csenni a szabolcsiaktól.
A sérült és beteg játékosait nélkülöző U17-es debreceni alakulat öt fiatalabb játékossal kiegészülve utazott el Kisvárdára, a mezőnyjátékosok közül ezennel a kapuba Sipos Zoltán állt be. Az első tíz percben méregették egymást a csapatok, helyzetek mindkét oldalon voltak. A több ukrán labdarúgóval felálló Várda azonban egy védelmi hiba után a 11. percben egygólos előnybe került, amit hét minutummal később tovább növelt. A sárga-kékek láthatóan nem adták fel a csatát, hiszen még sok volt hátra a mérkőzésből. A sportiskolások küzdöttek-hajtottak, a csapat védelme jól működött, elöl pedig Nagy Ákosnak még a szünet előtt sikerült szépítenie.
A második játékrészben nagyszerűen lépett ki a debreceni egylet, a vendégek szép helyzeteket dolgoztak ki, de az egyenlítés már nem jött össze. A szabolcsiak aztán két gyors gólt lőttek, így a DSI kénytelen volt futni az eredmény után. A vendég fiatalok szerettek volna meglepetést okozni, de így is tisztesen helytálltak. A folytatásban a Sportiskola egyre inkább fáradt, ezáltal a Várda jobban érvényesítette az akaratát, így a mérkőzés alatt még kétszer betaláltak.
A sokkal inkább esélyes Várda Labdarúgó Akadémia tehát 6–1-re nyert. A nagyarányú vereség ellenére a sportiskolások sem lehetnek csalódottak, hisz jó teljesítménnyel rukkoltak elő, a jövő héten ilyen játékkal könnyen javíthatnak.
Regionális U17 Észak-Kelet, 8. forduló
Várda Labdarúgó Akadémia – DSC-SI 6–1 (2–1)
DSC-SI: Sipos – Varga R. (Tar 46’), Sipos Z. (Házi 46’), Czakó (Kalmár 71’), Bodnár (Juhász F. 65’), Győri, Lukács, Nagy Á., Szabó Z., Kovács D., Vadász
Edző: Bende Tibor
Gólszerző: Nagy Á. 45’
Bende Tibor: Ezennel az ismert körülmények miatt öt U16-os játékossal egészültünk ki. Sipos Zoltán a kapuban állta a sarat, több szép védést is bemutatott, és még egy tizenegyest is hárított. Tudtuk, hogy a Várda sokkal esélyesebb nálunk, így nehéz meccs várt ránk. A fiúktól azt kértem, hogy mindegy mennyi az állás, ugyanazt a maximális hozzáállást és akaratot mutassák, mint az elmúlt hetekben. Elégedett vagyok velük, büszke vagyok rájuk, mert jól játszottak végig. A végén a fizikális különbség megmutatkozott, de amit kértem a srácoktól, mindent megcsináltak. Ha mindenki felépül és meggyógyul, jövő héten végre teljes kerettel tudnánk felállni, a Balmazújváros ellen győzelemért lépünk pályára.
T.H.




