Felnegyedelt DEAC álmok: Az első meccs elúszott

Szerdán este megkezdte a rájátszást a DEAC férfi kosárlabda együttese a bajnokság 5.-8. helyéért. Sopronba vitte a busz a társaságot, abba a városba, ahol eddig nem sok babér termett az egyetemistáknak. A három nyert meccsig tartó összecsapás győztese, a Szolnok-Kecskemét párharc nyertesével találkozik majd.

0

336873730_537265264973634_4975778821732807258_n-300x156 Felnegyedelt DEAC álmok: Az első meccs elúszottFotó: Ásztai Csaba

Nem volt teljes a  Mandic-legénység. Taylor sérült, vasárnap pedig hajtós derbin lépett pályára a MEFOB döntőjében Neuwirth, Kenéz és Balázsi is. Igaz a hazaiaknál szintúgy akadt olyan hiányzó, aki az alapszakaszban húzóember volt. Andre Jones talján honban pattogtat a jövőben, míg az egykori debreceni, Valerio-Bodon Vincent az USA-ban méretteti meg magát az NBA drafton.

Az első negyedben először a vendégek kapták el a fonalat, de egy gyors soproni három perc elég volt, hogy a kisalföldiek fordítsanak. Jöttek azonban Drenovac és Mócsán pontos dobásai, utóbbi triplája után a duda azt jelezte, hogy két perc pihenő, de a DEAC vezet 21-17-re.

A második tíz percben tovább növelték az előnyt Scotték, amikor már nyolc egységgel vezettek, a hazai mester, Flevarakisz időt kért. Használt, mert a Durham vezérletével jött egy 12 pontos soproni roham, ami elég volt ahhoz, hogy a nagyszünetre egy pont előnnyel ők mehettek az öltözőbe.

A huszonegyedik perc úgy kezdődött, hogy mindkét együttes szerette volna dűlőre vinni a dolgot, de csak egymást üldözték. Volt amikor Tóth Ádáméknál akadt némi előny, aztán fordult a kocka. Döntetlen harmadik tíz perc után következett a véghajrá.

Itt már az elején elúszni látszott a hajó. A soproniak minden kosara betalált, a hajdúságiaknál sok volt a pontatlanság, a védekezés sem keményedett fel, a lepattanók nem oda pattantak, ahová Polyákék várták. Így – megérdemelten – a házigazdák 80-67 arányban nyertek, az állás 1-0 a javukra. Szombaton este, az Oláh Gábor utcában lehet egyenlíteni.