Flashmob, avagy villám közben villámcsődület

Százhúsz gyerek éneke csalt némi meghatottságot és itt-ott könnycseppeket pénteken délelőtt Pallagon az edző centrumban a DVSC futballisták szemébe. A bemelegítés elején hangzott fel a Tankcsapda slágere, még a rockbanda vezetője, Lukács Laci is elégedetten vette az ad hoc ötletet.

0

DSC_0125-300x120 Flashmob, avagy villám közben villámcsődületMi volt a szlengben csak flashmobként emlegetett akció célja? A Debreceni Sportélet kollektívája úgy gondolta, jót tesz a Loki játékosok lelkének, vagy szakkifejezéssel élve mentális felkészültségének, ha bő egy nappal, a Honvéd elleni rangadó előtt, ha csak néhány percre is, de kiszakadnak a napi mókuskerékből. Új edző, új impulzusok, fogalmazta meg valaki, az ácsorgó szülők közül.

A Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Iskola vezetése azonnal igent mondott a felkérésnek, amikor néhány héttel ezelőtt felmerült az ötlet. A Debreceni Közlekedési Vállalat szintén partnerként kezelte az ügyet, de a sportos önkormányzati képviselőnő, Szilágyi Edina is sikeresen lobbizott az akcióért.

DSC_0103-300x175 Flashmob, avagy villám közben villámcsődületA nebulók odaadóan énekelték a Tankcsapda Loki indulóját, Lukács Laci és Sidi utána még percekig osztogatta az autogramot.

Azt nem tudni, hogy hagyományteremtő volt-e a dolog, csak remélni merjük. Van esély rá, hiszen 2003. augusztus 23 óta, amikor hazánkban az első villámcsődületet tartották, egyre népszerűbbek ezek a spontaneitáson alapuló események. Anno, a fővárosi Deák téren, a fenti nap délutánján, amikor megszólaltak a harangok, több ezer ember nyitotta ki egyszerre az esernyőjét. Most csak pár tucatnyian, amikor egy kósza villám után eleredt az eső.

DSC_0115-300x170 Flashmob, avagy villám közben villámcsődületS, hogy Dzsudzsákék hogyan fizethetik meg a közreműködők fellépti díját?  Egyre gondolunk: rúgott gólokkal szombaton délután a Kispest ellen.

Az mindenesetre jó előjel, hogy a 2019-es flashmob másnapján a DVSC legyőzte a DVTK-t, reméljük a történelem ismétli önmagát.

Köszönjük a DKV Zrt. vezérigazgatójának, Tóth Szabolcsnak, illetve még egyszer a debreceni hármas körzet önkormányzati képviselőjének, Szilágyi Edinának a segítségét!

W.Gy.

Fotók: Komáromi Árpád