Gólzuhatag és bravúrgyőzelem a címvédő ellen!

Rendkívül szórakoztató mérkőzésen, kétgólos hátrányból felállva bravúros győzelmet arattak jégkorongozóink a címvédő Ferencváros felett.

0

78082073_483999052470688_2448595318267183104_o-300x210 Gólzuhatag és bravúrgyőzelem a címvédő ellen!

Fotó: DEAC

Élünk a gyanúperrel, hogy a jelenleginél könnyebb sorsolást is elfogadott volna David Musial, a DEAC jégkorongcsapatának vezetőedzője, együttesünk ugyanis a középszakasz lezárásaként ötven órán belül kétszer is jégre lép, ráadásul mindkét alkalommal a címvédő Ferencváros ellen. Elsőként a Derék utcában láttuk vendégül a zöld-fehéreket, a lelátó pedig csordultig megtelt hazai szimpatizánsokkal – mintha érezték volna, hogy nem akármilyen este vár rájuk…

A Ferencváros kezdett lendületesebben, az első nagyobb helyzet azonban a mieink előtt adódott, amikor Novotny kipattanó lövését a botossal az utolsó pillanatban tudta elkotorni Arany Gergely. A DEAC elsősorban hosszú indításokkal igyekezett átjátszani a vendégek védelmét, míg a zöld-fehérek távolról próbálkoztak. Már Hegyi lövése is beakadhatott volna, de Gönczi védeni tudott, Switzer pimasz emelése azonban megpattant, így megtréfálta a debreceni hálóőrt, ezzel pedig hat perc elteltével előnybe került az FTC. Az újabb találatra csupán huszonöt percet kellett várni, s ezt már a házigazdák szerezték, Hári középre tett korongjából Filbrandt egalizált. A folytatásban a DEAC járt közelebb a vezetés megszerzéséhez, előbb Kozma lövését védte a rövid oldalon Arany, majd egy perccel később Filbrandt elé került a pakk, aki nem teketóriázott, megszerezte önmaga és csapata második találatát, s ezzel megduplázta szezonbeli góljainak számát. A vendégek azonban nem adták fel a harcot, harcos játékkal rukkoltak elő, s fél perc leforgása alatt megfordították a mérkőzést: Tóth Adrián közelről volt eredményes, Karmeniemi pedig gyakorlatilag a kék vonalról lőtt hatalmas gólt. Ezzel még nem volt vége az eseménydús első harmadnak, zárásként Gönczi hibáját kihasználva Németh Attila is beköszönt, így 4:2-es ferencvárosi előnnyel zárult a játékrész.

A középső harmadban már kissé lassítottak a felek, valódi play-off jégkorongot láthattunk, kevés helyzettel, sok ütközéssel. Négy perc elteltével az első helyzetét gólra váltotta a DEAC: Novotny pókhálózta ki a jobb felső sarkot. A folytatásban Filbrandt több ízben is tesztelte Arany Gergely reflexeit, míg a vendégeknél elsősorban Juusela volt elemében. A harmad feléhez érve aztán Jakub Izacky ellen szabálytalankodott Sarcia büntetőt érően, ám a játékvezetők hosszas tanakodás után megváltoztatták a döntésüket, s két percre szankcionálták az FTC légiósát… Ritkán látható, szürreális jelenet volt ez, ám David Musial legénysége hamar túllendült a történteken, s Berta Ákos szólójából kis híján újabb gólt szerzett. A ziccer ugyan kimaradt, de a védelmünk hatékonyan zárt, így a ferencvárosiaknak lehetőségek armadáját sem sikerült gólra váltaniuk. Az utolsó percben emberelőnyből még Essery és Graaskamp is betalálhatott volna, ám az állás nem változott, negyven percnyi játék után egyetlen találattal vezetett a címvédő.

Molnár lövésével és Graaskamp védésével indult a záró játékrész, az igazán nagy ünneplésre azonban ezúttal is négy percet kellett várni, amikor Filbrandt hatalmas bombagóllal egalizált. A kanadai védő több gólt lőtt ezen a mérkőzésen, mint a szezonban korábban összesen… Sokáig nem ünnepelhetett a hazai publikum, az FTC ugyanis húsz másodperc elteltével ismét vezetést szerzett, ezúttal Tóth Richárd talált közelről a hálónkba. A folytatásban aztán alaposan felpörögtek az események, miután egy védelmi megingást kihasználva Sági a kapu mögül Essery elé tálalt, aki nem hibázta el a ziccert. Ekkor már 5-5 állt az eredményjelzőn, s még mindig volt hátra szűk negyedóra… Drámai hajrá következett, melyet a Hajós kiállítása után betaláló Sági gólja nyitott, amelyre nem sokkal később egy kapu előtti kavarodást kihasználva Tóth Richárd válaszolt. A rendkívül izgalmas végjátékot a mieink bírták jobban: előbb Essery és Kuleshov összjátéka után utóbbi újra előnyhöz juttatta a DEAC-ot, majd a ferencvárosi rohamok átvészelését követően Hári az üres kapuba talált be, ezzel kialakítva a 8-6-os végeredményt.

Filbrandt kiemelkedő teljesítményéről (három gól, két gólpassz), a DEAC küzdeni tudásáról és a gólzuhatagról is emlékezetes maradhat a rangadó, melyen a mieink a címvédő ellen arattak bravúrgyőzelmet, de a vendégek sem szomorkodhattak, akik a vereség ellenére megnyerték a középszakaszt. A párharc folytatódik szerdán, remélhetőleg hasonlóan szórakoztató összecsapással.

DEAC – FTC-Telekom 8:6 (2:4, 1:0, 5:2)