Jakab András kétszeres bajnok!

Hétvégén került megrendezésre a Magyarország Fedettpályás Serdülő Atlétikai Bajnokság, ami nyitánya a korcsoport ez évi Liga-versenyeinek is.

0

20-3bokcsarnok960px3-300x168 Jakab András kétszeres bajnok!

A 14-15 éves sportolók benépesítették a BOK csarnokot a kétnapos versenyen, köztük a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola tehetséges atlétái is rajthoz álltak a különböző versenyszámokban.

Perényi Gabriella és K. Szabó Gábor tanítványa, Jakab András szenzációs formát mutatott, 800 és 1500 méteren utasította maga mögé a mezőnyt, a hosszabb távon négy másodperces előnnyel ért célba. Eredménye azért is figyelemreméltó, mivel fedett létesítmény híján, mostoha időjárási körülmények között készült szabadban, volt, mikor csak a műfüves labdarúgópályán tudott edzeni. Sajnos a fedettpályás felkészülésben a fővárosi klubok távfutói előnyt élveznek a legtöbb vidéki egyesülettel szemben, mivel csarnokban tudnak készülni. Bízunk benne, a szövetség belátható időn belül orvosolni fogja ezt a problémát és az egyesületekkel összefogva több vidéki városban is építenek fedett létesítményeket. Visszatérve András teljesítményére, mindkét számban új egyéni csúcsot futott, ezzel még a szabadtéri legjobb idejét is felülmúlta.

60 gáton Szabó Bence ért el kimagasló eredményt, a második helyet szerezte meg. A többiek is jól szerepeltek, majd mindenki megjavította eddigi legjobb eredményét.