Fotó: DVSC LA
Ősszel 11 fordulót rendeztek az országos U16-os bajnokság kiemelt csoportjában, nagyon szoros a mezőny, az éllovast és a 10. helyezettet csak hét pont választja el egymástól. Ebben a kiélezett versenyfutásban jól teljesített Joó Zsolt csapata, mely gárda 6-1-4-es mérleggel a 4. helyen zárta az őszi sorozatot. – Ebben a korosztályban sok tehetséges játékos pallérozódik, közülük hárman már az idősebbek között is bizonyítottak, ugyanis folyamatosan az U17-ben versenyeznek, de akár többen is felkerülhetnek a jövőben. Vannak korosztályos válogatottjaink, szóval megvan a keretben a minőség – kezdte értékelését a csapat vezetőedzője.
A csapat szeptember első napjaiban a Honvéd otthonában kezdte a bajnokságot, majd november végén a Pécs elleni kiütéses győzelemmel zárta az őszi sorozatot. A 11 fordulóban 19 pontot szerzett a gárda, egyetlen egységnyivel maradt csak le a dobogótól. – Mérkőzéseink nagy részén az történt, amit szerettünk volna, még ha ez nem is mindig párosult eredményességgel, de összességében nem lehetünk elégedetlenek. Szezon elején a csapatvédekezéssel még akadtak gondjaink, de a második félévben e téren nagyot léptünk előre. A mezőnyben a második legtöbb gólt szereztük, ehhez kellett, hogy tudatosan építsük támadásainkat, a fiúk egyéniségüket is beletegyék az adott szituációba. Külön nem emelnék ki egy találkozót sem, de azt azért megemlíteném, egyike voltunk azon két csapatnak, aki le tudta győzni az éllovas Puskás Akadémiát, de egyedüliként a saját otthonában. Minden mérkőzésből, legyen az győzelem vagy vereség, tudtunk tanulni, fontos, hogy mindig többek legyünk. Ami jó, azt próbáljuk megtartani, akár tovább fejleszteni, a hiányosságokat pedig pótolni – fogalmazott a bajnokság kapcsán a szakember.
Még tart a pihenő, a csapat, ahogy az akadémia többi korosztálya, a következő héten kezdi meg a felkészülést. – Sok munka vár ránk az elkövetkező időszakban, 15 éves gyerekekről beszélünk, ebben a korban minden téren van hová fejlődni, akár egyénileg, akár csapatszinten, vagy kondicionálisan. Szeretnénk előre lépni, akár még több játékost adni az U17-be – ketten ott kezdik a felkészülést – tovább csiszolni a játékunkat. Ősszel elégedett voltam azzal, ahogy a gyerekek egyénileg és csapatszinten fejlődtek, mint ahogy a hozzáállással is, ugyan ezt várom el az új évben is a társaságtól, de magamtól és a stábtól is – zárta mondandóját Joó Zsolt.
KZT




