Junior női kézi vb: Magyarország ezüstérmes

Hatalmas csatában maradt alul korosztályos válogatottunk a világbajnoki döntőben Norvégia ellenében.

0

C4_1551-300x169 Junior női kézi vb: Magyarország ezüstérmes

Fotó: IHF

Eljött a nap, mikor korosztályos válogatottunk, mely veretlenül jutott a döntőbe, megvédhette világbajnoki címét. Ehhez Norvégiát kellett legyőznie lányainknak, mely a 2018-as vb-n már sikerült, akkor 28-22-re győztek a mieink és lettek világbajnokok.

Nem indult jól számunkra a mérkőzés, a Norvégok a 10. perc végére négy góllal elléptek, ekkor 6-2 állt az eredményjelzőn. Lányaink viszont összekapták magukat és nyolc perc elteltével a debreceni Vámos Míra találatával egyenlítettek. A félidő hajrájában még döntetlen volt az állás, ám a 30. perc végére kétgólos előnybe kerültek a vendégek.

Válogatottunk a szünet után hamar ledolgozta hátrányát, mely után nagy küzdelem folyt a pályán, felváltva estek a gólok mindkét oldalon. A mérkőzés hajrájához 29-29-es állással érkeztek a csapatok, ám az utolsó két percet a norvégok bírták jobban, ennek köszönhetően 31-29-re megnyerték a döntőt és örülhettek világbajnoki címüknek.

Lányaink emelt fővel jöhettek le a pályáról, az egész tornán kiváló teljesítményt nyújtottak. Büszkék lehetünk válogatottunkra, nagyon szépen csillog az ezüstérem is.

Szép volt lányok!

U20-as világbajnoki döntő

Norvégia – Magyarország: 31-29 (17-15)

Norvégia: Fossum, Krogh, Utne (kapusok), Amundsen 6, Andersen, Andersen 7, Eggen 3, Frei, Gald 1, Iversen 2, Loken, Mossestad, Nypan 2, Rohne 2, Sateren 6, Vatne 2

Edző: Tor Johannessen

Magyarország: Bukovszky, Zsigmond (kapusok), Ballai 1, Besszer 2, Faragó 3, Farkas 4, Ferenczy 5, Juhász, Kajdon 8 (5), Koronczai 1, Kukely 3, Mlinkó, Mérai, Török, Vámos 2, Vártok

Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd