Fotó: Facebook/Magyar Atlétika – Hungarian Athletics
Szombaton megkezdődtek a küzdelmek a Győri Olimpiai Sportparkban, mely viadalon a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola kiválóságai is rajthoz álltak. Az atlétáknak nem csak egymással kellett megküzdeniük, hanem az erős széllel is, ennek ellenére jó eredmények születtek.
Európa-bajnoki ezüstérmesünket, Kozák Lucát ismét láthattuk versenyezni, aki klasszikus számában, 100 gáton állt rajthoz. A mezőnyben még két debreceni atlétáért szoríthattunk, Kerekes Grétáért és Schmiedt Lilláért. A széljelző műszer 3.8-as hátszelet jelzett, ami a gátfutók számára elég zavaró, de Suba László tanítványa ezzel is megbirkózott, 13.01-es időt repesztve elsőként futott át a célvonalon. Kerekes Gréta 13.21-nél állította meg az órát, ezzel a második lett, míg Shmiedt Lilla, a mezőny legfiatalabb indulójaként a hatodik (14.27).
Kerekes Gréta 100 síkon is ott volt az indulók között, és idei legjobbját futva 11.80) negyedikként ért a célba, csak két századdal maradva le a dobogóról.
A DSC-SI atlétái közül Hodossy Takács Sámuel távolugrásban hatodik (6.98), Chrobák Gergő hárompróbában ötödik, Svercsók Barbara távolugrásban nyolcadik (5.26), Kádas Roland pedig 400 síkon szintén nyolcadik helyen zárta a napot.
KZT




