Kézilabda: Közel járt a bravúrhoz a DEAC

Kiélezett mérkőzésen egygólos vereséget szenvedtek a Salgótarján otthonában Bíró Imre tanítványai.

0

DEAC_kezi_csapat1030_cikk-300x200 Kézilabda: Közel járt a bravúrhoz a DEACFotó: deac.hu

Nincs könnyű helyzetben a Debreceni Egyetem férfi kézilabdacsapata, amely az első hat mérkőzéséből csupán egyet tudott megnyerni, így hamar a tabella alsó régiójában találta magát, ráadásul sérülések és betegségek egyaránt nehezítették Bíró Imre vezetőedző dolgát. Az egyetemisták a mögöttünk hagyott fordulóban súlyos vereséget szenvedtek a Békéstől, szombat este pedig tartalékos felállásban a dobogós helyen álló Salgótarján otthonában igyekeztek javítani.

Jó ritmusban kezdődött a mérkőzés, mindkét együttes játékán érződött a győzni akarás, sokáig pedig fej-fej mellett haladtak a felek. Fertályóra elteltével 6–6 állt az eredményjelzőn, hazai oldalon Hajdú Péter volt a vezér, míg a mieink változatos repertoárral támadtak, átlövésből, beállóból és szélről egyaránt betaláltak Bíró Imre tanítványai. A kellően agresszív játék olykor mindkét oldalon durvább szabálytalanságokba csapott át, amit a játékvezetők igyekeztek megfelelően szankcionálni, így a játékrész hajrájában öt kiállítást is ítéltek. Az előnyös szituációkból a debreceniek jöttek ki jobban, Mándi Norbert ugyanis lehúzta a rolót, többek között hetest is védett Soós Péternek, a túloldalon pedig Pethő Ákos és Illés Tamás is szép góllal jelentkezett. A félidő hajrájára fordulva kettővel is vezetett a DEAC, ám a házigazda még a szünet előtt egyenlített, így 12–12-es állásról folytathatták a felek.

A szünet után sem változott a játék képe, továbbra sem engedte el ellenfele kezét a debreceni alakulat, s bár nem ezen a mérkőzésen játszottak a legjobban az egyetemisták, a védekezésben nyújtott szívós játék eredményre vezetett. Az utolsó húsz percre fordulva aztán lépéselőnybe került a Salgótarján, kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, innentől kezdve pedig már nem volt elegendő, ha a saját kapunk előtt kiemelkedőt nyújtunk, támadásban is ritmust kellett váltani. Illés Tamás vezérletével sikerült is egyenlítenünk, fertályórával a vége előtt 18–18-ra álltak a csapatok, így drámaian izgalmas végjáték következett. Sajnos ismét a házigazda tudott újítani, a következő négy gólt a Salgótarján szerezte, s bár az utolsó percekben sikerült kozmetikáznunk az eredményen, végül egygólos, 23–22-es vereséget szenvedtünk. Riválisunk győzelmével átvette a vezetést a tabellán, a DEAC pedig ugyan ezúttal jobb teljesítményt nyújtott, mint a Békés ellen, ismét pont nélkül maradt.