Kézilabda: Magasságok, mélységek…

Ózdon játszott az egyetemi NB I/B-s kézilabdacsapat, izgalmakban nem volt hiány.

0

kezi9-300x171 Kézilabda: Magasságok, mélységek…Fotó: deac.hu

A szombat este a honi bajnokság 11. fordulójának Ózd–DEAC meccsét megelőzően az biztos volt, ha nyernek a 11. helyen álló debreceniek, akkor mindenképp megelőzik a 10. helyen tanyázó ózdiakat. Ha pedig minden jól alakul, akár még feljebb is léphet Mándi Norbert legénysége.

A 20. percig tulajdonképpen fej fej mellett haladt a két csapat, maximum kétgólos előnye volt hol az egyiknek, hol a másiknak. Aztán az első félidő derekára öt góllal ellépett a DEAC (9–14), ezt az előnyt pedig sikerült is megőrizniük a cívisvárosiaknak a szünetre is, 13–18.

Ugyan hat találattal is vezetett már a DEAC, a 45. minutumban mégis 22–22 állt az eredményjelzőn. Megjárta a DEAC a magasságokat, de a mélységeket is, mint az látható. Lelkiekben azonban nem torpant meg a debreceni alakulat, öt perccel később már újra 5 találat volt a két csapat közé, 28–23-ra vezettek az egyetemisták, így vágtak neki a hajrának. Akkor nem biztos, hogy bárki is gondolta, hogy ez a 28. lesz a debreceniek utolsó találata, ráadásul hátra volt még közel 6 perc a meccsből. Hibát hibára halmoztak a hajdúságiak, 6 másodperccel az összecsapás vége előtt pedig kiegyenlített az Ózd, 28–28. Hát, mit ne mondjunk…

Férfi kézilabda NB I/B 10. Forduló

Ózdi KC–DEAC: 28–28 (13–18)

DEAC: Boros, Maródi – Hornyák, Mucza 6, Kiss R. 1, Bíró, Mórucz, Balázs 4, Rédei, Kathi 2, Illés 6, Szolnoki, Kiss A. 2, Pethő 4, Dobos, István 3

Edző: Mándi Norbert