Kosárlabda: Nem bírt a Sopronnal a DEAC

Jorgosz Vovorasz együttese már az első negyed végén nagy hátrányba került, a különbség a folytatásban pedig megmaradt. A harmadik negyedet a Sopron elképesztően aktívan kezdte, mely megpecsételte az egyetemisták sorsát és a végéig csak futottak az eredmény után.

0

Dreno-300x163 Kosárlabda: Nem bírt a Sopronnal a DEAC

Fotó: deac.hu

A DEAC-Tungsram kosarasai a múlt heti, Szolnoki Olajbányász elleni botlást mielőbb javítani szerették volna, azonban szombaton este 19 órától egy nem akármilyen formában lévő ellenféllel, a nyolc meccse veretlen Sopronnal néztek szembe.

A találkozó első támadását a DEAC vezethette, Valerio-Bodon Vincent egy triplával adta meg az alaphangot. A Sopron azonban hamarosan fordítani tudott, két kulcsjátékosuk, Ford és Myers ezúttal is jó formában kezdett. Erre Valerio-Bodon egy zsákolással válaszolt, de Myers két büntetőt is magabiztos kézzel értékesített, s még Mcgill is beköszönt. Az egyetemisták pontfelelőse aztán Aska volt, míg a másik oldalon az egykori debreceni közönségkedvenc, Borisov is megszerezte közelről első pontjait. A hazaiak kevesebb hibát vétettek, hátul pedig agresszívabban védekeztek, Ford zsákolása után már 9 pont volt az előnyük. Ezt a fekete-fehérek vezetőedzője, Jorgosz Vovorasz megelégelte és időt kért, s bár Tóth büntetőivel a debreceni gárda valamivel közelebb férkőzött, a soproniak sorra dobálták a hárompontosokat. A vendégek szempontjából az eddigi játék és a 29–15-ös eredmény a folytatásra nem volt túl biztató, de láthatóan ennél a játékosok is sokkal jobbat szerettek volna nyújtani.

A második játékrész Borisov kétpontosával indult, majd Tóth Ádám vágta a játékszert a gyűrűbe. A Borisov-Myers duó kitűnt a mezőnyből, a kék-fehérek kosaras sztárjait csak nehezen lehetett megállítani. A DEAC mestere ismét magához hívta fiait, amelynek a hatása meg is lett, ugyanis Thames triplát dobott. Amellett nem mehetünk el, hogy a Sopron sok lepattanót gyűjtött össze, a negyed felére pedig 17 pont javukra az állás. Az egyetemisták tudták, ha így folytatják hamar elmehet a mérkőzés, ezután Aska és Drenovac fogcsikorgatva váltotta a helyzeteket pontra, majd Thames távolról volt sikeres. A 20. minutumra tíz volt a felek közti differencia, de Mcgill még szerzett egy triplát, így a nagyszünetben 53–40 állt az eredményt mutató kijelzőn.

Az öltözőből a soproniak jöttek ki jobban, három perc leforgása alatt 12 egységet szereztek, míg a DEAC-nál Aska réven mindössze egy büntetőből szerzett pontot írhattunk fel. Ahogyan azt sejteni lehetett, a vendég kispadról jött is az időkérés, s ugyan Hagins két triplát is szerzett, a házigazdák magabiztosan tartották az addig szerzett előnyt. A Sopron Montgomery-nek is sokat köszönhetett, aki elöl és hátul egyaránt hasznos játékosnak bizonyult, az egyetemistáktól pedig nem jött az átütő erő. Jorgosz Vovorasz megint időkéréshez folyamodott, azonban továbbra is a Sopron akarata érvényesült. Thames és Hagins sikeres dobásaira tucatnyi válasz érkezett, a 89–55-ről a DEAC csak hibátlan játékkal tudott volna visszajönni a meccsbe.

A záró etap elején azonban az egyetemisták eladták a labdát, Ford pedig zsákolt. Tóth Ádám kétpontosa után a pálya minden szegletében feltűnő Ford további öt egységet szerzett, ezzel lényegében a találkozó kimenetele is eldőlt, s már csak a végeredmény volt kérdéses. A DEAC vezetőedzője időt kért, majd csapata mindent egy lapra feltéve ment előre, a Sopron hat percen át nem is talált a gyűrűbe, de a különbség továbbra is tetemes volt. A hazai publikumot a soproni alakulat 100. pontja nyugtatta meg, s már Borisov kosara után már Drenovac kétpontosára nem is haragudtak. A Sopron elképesztően pontos játékkal, végül 100–75-re nyert, a DEAC jövő héten az Egis Körmend ellen javíthat.

Kosárlabda Tippmix Férfi NB I/A, 18. forduló

Sopron, NOVOMATIC Aréna. Vezette: Praksch, Török R., Balog Gy.

Sopron KC – DEAC-Tungsram 100–75 (29–15, 24–25, 36–15, 11–20)

DEAC: Hagins 9/9, Thames 13/9, Valerio-Bodon 5/3, Drenovac 17, Aska 11 Csere: Tóth 12, Dzeletovic 4, Polyák 4/3, Kerpel-Fronius -, Balázsi-.

Vezetőedző: Jorgosz Vovorasz

T.H.