Kozák Luca élete második legjobb idejét futotta

A World Indoor Tour sorozat következő versenyét kedden este Düsseldorfban rendezték.

0

Képernyőfelvétel-42-300x144 Kozák Luca élete második legjobb idejét futotta

Néhány nappal a Karlsruhei verseny után, ezúttal Düsseldorfban állt rajthoz a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola gátasa 60 gáton. Suba László tanítványa az előfutamból első helyen, 8.04-es idővel jutott a döntőbe. Olyan neveket utasított maga mögé, mint a német Roleder, vagy az amerikai Clemons.

Nagyon erős mezőny jött össze a szám döntőjébe, Luca mellett három amerikai, Evon Britton, Tiffany McReynolds, Christina Clemons, a fehérorosz Alina Talay, a Karlsruhei győztes nigériai Tobi Amusan, a német Cindy Roleder, és a finn Reetta Hurske. Egyedül a finn lány rendelkezett gátasunkkal azonos, 7.97-es egyéni csúccsal, míg a többiek ennél már futottak jobbat.

Luca összeszedetten futott, az előző versenyen elért idejét megjavítva, 8.01-nél állította meg az órát, mely az ötödik helyre volt elég. A számot az amerikai Clemons nyerte 7.91-es idővel.

Kozák luca legközelebb 8-án, szintén a World Indoor Tour sorozat következő versenyén, Torunban áll rajthoz.