Le a kalappal a fiatal vívók előtt

Jó hangulatú viadal zajlott múlt hétvégén a Békessy Béla Vívócentrumban.

0

kard-diákolimpia-300x224 Le a kalappal a fiatal vívók előtt

A Magyar Vívó Szövetség és a Magyar Diáksport Szövetség támogatásával a Békessy Béla Vívó Klub rendezte meg a Kelet-magyarországi Kard Diákolimpiát. A küzdelmeknek a Békessy Béla Vívócentrum adott otthont. Szombaton az „A”, míg vasárnap a „B” kategóriában érdekelt fiatalok léptek pástra, hat-hat korcsoportban csatáztak a pengeforgatók.

A viadalon sok debreceni is elindult, és szép eredményeket értek el. Az országos döntőre 44 cívisvárosi ifjú vívó jutott ki, köztük a Békessy Béla Vívó Klub és a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola (DSC-SI) pengeforgatói is. Ha minden fegyvernemet figyelembe veszünk, akkor 68 hajdú-bihari sportoló lehet majd ott az országos megmérettetésen, tőrben négyen, párbajtőrben huszan, míg kardban negyvennégyen kvalifikálták magukat a legjobbak közé, ami nem kis dolog.

A Békessy színeit harmincöt, a DSC-SI-t hét, míg a Hajdúvitézt egy vívó képviseli majd.

Eredmények

Fiú A kategória

III.korcsoport: 1. Czill Soma (Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium), 2. Nagy Péter (Lilla Téri Általános Iskola), 3. Vasas Ádám (Árpád Vezér Általános Iskola), 6. Görög Benedek (Gönczy Pál Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Hajdúszoboszló)

IV.korcsoport: 5. Mező István (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 7. Dobai Attila (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 10. Csatári Attila (Tóth Árpád Gimnázium), 11. Ander Patrik (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 12. Szabados Péter (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

Lány A kategória

III.korcsoport: Lizák Fanni (Lilla Téri Általános Iskola)

V.korcsoport: 3. Gulácsi Kendra (Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium)

Fiú B kategória

II.korcsoport: 2. Dávid Dominik (Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola), 3. Csanády Márton Frigyes (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 5. Pók Milán            (Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola), 6. Tárkányi Balázs (Árpád Vezér Általános Iskola)

III.korcsoport: 2. Lukács Péter (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 3. Bunya Balázs (Árpád Vezér Általános Iskola), 3. Zhang Milán (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 5. Veres Richárd (Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium), 6. Sipos Gergő (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

VI.korcsoport: 2. Kocsis Patrik (Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium)

Lány B kategória

II.korcsoport: 2. Balla Jázmin (Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola), 6. Serra-Páka Nóra (Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola)