Légiósai vezették győzelemre a Vegyészt férfi röplabdázóink ellen

Utolsó előtti mérkőzését is lejátszotta a DEAC férfi röplabdacsapata ebben a naptári esztendőben, Fodor Antal tanítványai játszmagyőzelem nélkül tértek haza Kazincbarcikáról.

0

vegyészdeac-1-300x203 Légiósai vezették győzelemre a Vegyészt férfi röplabdázóink ellen

Egyelőre nem sok babér terem a DEAC férfi röplabdacsapatának a bombaerős férfi Extraligában, az egyetemisták ugyanis első hat mérkőzésükön mindössze egyetlen szettet tudtak megnyerni, azt azonban a listavezető Pénzügyőrtől csenték el. Vasárnap este sem várt könnyű feladat Fodor Antal tanítványaira, akik az elmúlt években sikert sikerre halmozó Vegyész RC Kazincbarcika otthonában vendégszerepeltek. Ellenfelünket alaposan megtépázta a koronavírus, tartalékos felállásban a Dunaferrtől és a Kecskeméttől is váratlan vereséget szenvedtek, október eleje óta pedig nem is tudtak pályára lépni, így érthető módon izgatottan várták már a DEAC elleni fellépést.

Alaposan bekezdtek a hazaiak, 5:1-es rohammal indította a mérkőzést a Vegyész, de a DEAC gyorsan felzárkózott, és a játszma derekáig ott lihegett ellenfele nyakán. Debreceni oldalon elsősorban Bagics és Hubicska nyújtott kiemelkedőt, támadásban rendkívül hatékonyak voltunk, és a sáncjátékunk is összeállt. A szett közepén csak egy pont volt a hátrány, de egalizálni nem sikerült, a hazaiak pedig többek között Juhász és Páez Carlos ászának köszönhetően egy 5:0-s rohammal eldöntötték a lényegi kérdéseket. A játszma Bagics rontott nyitásával ért véget, a Vegyész 25:19-re húzta be az első felvonást a hajrára elfáradó egyetemisták ellen.

A második játszma is hasonló mederben kezdődött, mint a nyitó szett, ám ezúttal nem sikerült tapadnunk neves riválisunkra, hamar hét pontos előnyt kovácsolt magának a Vegyész. Juhász Péter mellett a légiósok húzták a hazaiak szekerét, s Fodor Antal időkérése sem segített a DEAC-on, amely nyitásban és fogadásban is sokat hibázott. Guilherme látványos megoldását követően kétszámjegyűvé nőtt a különbség, s öt pontra került a játszma megnyerésétől a Kazincbarcika, a mieink azonban összekapták magukat, s egy 9:3-as szériát kivágva, Hubicska és Csizmadia villanásaival visszajöttek négy pontra. Az utolsó szó így is a hazaiaké volt, Ciupa zárta le a második szettet (25:20).

Az utolsó szettre sem fáradt el a Vegyész, Árva Milán és Páez Carlos látványos megmozdulásai jelezték a harmadik szettben, nem szenvednek önbizalomhiányban a hazaiak. A különbség folyamatosan nőtt a felek között, riválisunknál pedig Toronyai Miklós vezetőedző mindenkinek lehetőséget tudott adni a találkozón, amivel éltek is a fiatalok. 9:7 után néhány perc alatt 16:9-re módosult az állás, innen pedig már nem volt visszaút. A Vegyész ásszal zárta le, s 25:13-ra megnyerte a záró felvonást, a mérkőzés összképe alapján pedig megérdemelten gyűjtötte be mindhárom pontot. A két csapat szombaton, fordított felállásban újra megmérkőzik egymással.