Legyőzték a szlovákokat Hornyák Csabáék

A magyar U18-as labdarúgó-válogatott Gyirmóton felkészülési mérkőzéssel zárta a 2023-as évet.

0

uu-300x148 Legyőzték a szlovákokat Hornyák CsabáékFotó: mlsz.hu

Korosztályos nemzeti csapatunk kedden Dunaszerdahelyen már összemérte erejét Szlovákiával, mely mérkőzésen északi szomszédunk egy góllal jobbnak bizonyult. A visszavágóra Gyirmóton került sor, mely párharc volt korosztályos válogatottunk idei utolsó fellépése.

Az első félidőben végig a magyar fiatalok irányították a játékot, magasan védekezve már szlovák térfélen próbáltak labdát szerezni, tették ezt sokszor sikerrel. Az agresszív foci eredményre vezetett, a 15. percben megszerezte a vezetést Szélesi Zoltán együttese: egy bal oldali akció végén Varga tette középre a labdát, Bogdán továbbpöckölte Herczeg Marcellhez, aki 11 méterről ballal a bal sarokba helyezett (1-0). A hátralévő időben növelhette volna előnyét nemzeti csapatunk, ám kimaradtak a helyzetek, a kapufa is a vendégeket segítette.

A második félidő elején kiegyenlített volt a játék, leginkább a két tizenhatos között pattogott a labda, helyzeteket ebben a periódusban nem lehetett feljegyezni. A játékrész derekától nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a szlovákok, vezettek is néhány veszélyes támadást, ám válogatottunk megőrizte előnyét a hármas sípszóig.

A magyar csapatban kezdőként kapott lehetőséget a DVSC Labdarúgó Akadémia két növendéke, a kapus Engedi Márk és a védő Hornyák Csaba – mindketten a kis Loki keretének tagjai – mindketten végig a pályán voltak.

Felkészülési mérkőzés

Magyarország – Szlovákia: 1-0 (1-0)