Megnehezítették a Fradi dolgát a debreceni pólósok

Kállay Márkék remekül kezdtek a Népligetben, ám a végjátékban az esélyesebb Fradi nem kegyelmezett.

0

ds_2018_01_27_17_59 Megnehezítették a Fradi dolgát a debreceni pólósokFotó: Nagy Anita

A Ferencváros–DVSE bajnokit gyakorlatilag mindenki „országos egyesnek” könyvelte el, persze ez annak fényében nem is meglepetés, hogy a fővárosi csapatban sorjáznak a világklasszisok.

Szerencsére a cívisvárosi pólósok nem „rezeltek be” attól, hogy kikkel kell felvenniük a versenyt. Az első negyed derekán Szőke Szabolcs ötméterésével már 3–0-ra vezetett a Debrecen, a zöld-fehérek gólcsendjét Vámos Márton szakította meg. Ugyan a játékrész utolsó két találatát az FTC lőtte, ennek ellenére a hajdúságiaknál volt a fór a pauza során (3–4).

A második felvonásban sem feltartott kézzel „közlekedtek” a cívisek a medencében, Kállay Márk váltott gólra egy büntetőt, így ismét kettővel ment a DVSE (5–7). Komlósi Péter tanítványainak fájhatott Vámos Márton utolsó pillanatokban eleresztett bombája, aminek köszönhetően 7–7 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A harmadik etapban Vámos villant újra, először kellett ellenfele után loholnia a Debrecennek (8–7). Kállay Márk még egalizált, ám a fővárosiak ritmust váltottak, ami egy 3–0-s sorozathoz vezetett (11–8).

A záró szakaszban sokáig nem láthatott találatot a publikum, a csendet Stefan Vidovic szakította meg, aki a Fejes Róbert által kiharcolt ötöst értékesítette. A szálakat végül Madaras Norbert varrta el, a kétszeres olimpiai bajnok zsinórban kétszer is mattolta a debreceni védelmet (13–9). A 15–9-es végeredményt a szerbek ásza, Stefan Mitrovics állította be.

A vereség ellenére sokáig biztató teljesítményt nyújtott a DVSE, a cívisvárosiak erre a játékra alapozhatnak a következő héten, amikor az UVSE érkezik a Debreceni Sportuszodába.

FTC PQS Waterpolo–DVSE 15–9 (3–4, 4–3, 4–1, 4–1)