A Mikulás vereséget hozott a debreceni kosarasoknak

Berényi Sándor csapatának erejéből csupán a tisztes helytállásra futotta Zalaegerszegen.

0
ds_2017_12_06_21_59 A Mikulás vereséget hozott a debreceni kosarasoknak
Fotó: debka.hu

A ZTE kezdte jobban az összecsapást, Benke Szilárd és Ivica Radics vezérletével hamar ötpontos előnyre tettek szert a hazaiak (7–2). Ivan Lilov rázta meg magát, a bolgár légiósnak hála egalizáltak a debreceniek (7–7). A vendégek legnagyobb bánatára Vaughn az első negyedben négy triplát is „bepörkölt”. A hajdúságiak védekezése nem állt stabil lábakon, erre utal, hogy a kék-fehérek huszonhét egységet termeltek az első felvonás során.

Armwood két sikeres büntetőjével hosszú idő után újra döntetlen állt az eredményjelzőn (33–33). Szenzációs napot fogott ki az amerikai légiós, a második játékrész derekán már húsz egység szerepelt a neve mellett. Farkas Attila trojkáját követően először vezetett a DEAC a találkozó során (37–38). Ez annyira felbőszítette az egerszegieket, hogy egy 8–0-s etappal igyekeztek letörni Molnár Andrásék lelkesedését. Kinney egy eladott labdát könnyű kosárral büntetett meg (50–40).

A nagyszünet után Berényi Sándor tanítványai az öltözőben maradtak, ezt pedig a ZTE könyörtelenül megbüntette (59–43). Az idő múlásával egyre nagyobb lett a különbség a gárdák között (67–48). Igyekezett a DEAC kozmetikázni az eredményen, ám amint felcsillant egy halovány reménysugár, a rivális egyből „rátaposott a gázpedálra”. Velkey János hármasával 75–64-re módosult az eredmény, de a harmadik negyed vége ismét a ZTE-ről szólt (83–64).

Az utolsó negyed eleje pontszegény momentumokat tartogatott, három minutum alatt csupán két hazai pontot láthatott a publikum (85–64). Farkas Attila hiába termelt ipari mennyiségben (tíz pontig jutott az utolsó tíz percben), a fekete mezben játszó cívisvárosiaknak nem volt reális esélyük a fordításra. A 99–85-ös vereséget szenvedő DEAC jövő pénteken a Pécs együttesét látja vendégül.

ZTE-DEAC 99–85 (27-23, 25-20, 31-21, 16-21)