Mozgalmas hétvégén van túl a debreceni bowlingosok

Szombaton ért véget a nyár legnagyobb bowlingversenye, a 4. Cívis Kupa.

0

IMG_0496cívis-2018-300x243 Mozgalmas hétvégén van túl a debreceni bowlingosok

Az egyéni versenyen 16-an indultak, közülük a legjobb hat jutott a döntőbe. Debreceni részről Végh László, Szabó Ilona, Kemény Sándor, illetve a Cívis Egyesület színeiben induló, de budapesti illetőségű sokszoros válogatott Dosztály Sarolta, valamint az Ellipszis SC 2 játékosa, Fontana Vera és Horváth István volt a fináléban.

A sorozatonként fogyó mezőnyből végül az első három helyen a női versenyzők végeztek, Szabó Ilona megszerezte a bronzérmet. A döntőben Doszály Sarolta szoros küzdelemben maradt alul Fontana Vera ellenében.

A csapatok döntőjében két debreceni, Cívis Bowling Team, FAG és két budapesti, Ellipszis SC, Szigeti Veszedelem együttes csapott össze. A döntőben hamar előnyt szerzett a Dosztály Sarolta, Harsányi Sándor Tolnai Tibor alkotta Cívis Bowling Team, melyet az utolsó sorozatig meg is tartott, így először a verseny történetében a rendező egyesület nyerte meg a kupát!

IMG_0543OB-2018-191x300 Mozgalmas hétvégén van túl a debreceni bowlingosok

Másnap rendezték a 2018-as Országos Bajnokságot Székesfehérváron, ahol debreceni szempontból történelmi eredmény született. A csúcskategóriában, a hölgyek közt Szabó Ilona 4. helyen végzett, ami az eddigi legjobb helyezés, amit debreceni bowlingozó hölgy elért eddig.

Férfiaknál is szép sikerek születtek, a legjobbak között 2 elődöntős hely jutott debreceni játékosnak: Havas Sándor és Tolnai Tibor kicsivel lemaradva a döntőről végül 9-10. helyen végzett, ami tekintve, hogy a teljes magyar élmezőny indult, sikernek mondható. Utóbbi ráadásul egyetlen „B” kategóriásként jutott be az elődöntő csupa nagynevű játékosa közé.

IMG_0549OB-2018-221x300 Mozgalmas hétvégén van túl a debreceni bowlingosok

A “B” kategória még nagyobb sikereket hozott: hölgyeknél Szabó Ilona 2., Hossóné Béres Éva 3. helyet szerzett, férfiaknál ugyanebben a kategóriában Tolnai Tibor aranyérmet, Harsányi Sándor bronzot ért el.

A magyar bajnok idén hölgyeknél Dosztály Sarolta, a férfiaknál Kapronczay Gergely lett.