Fotó:debka.hu
Óriási iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat hatalmas energiákat mozgósított a vezetés megszerzése érdekében. 7-7-ig fej-fej mellett haladtak a felek, ám ekkor a szezont három győzelemmel kezdő SKSE Csapai Péter vezérletével, egy 9-0-s rohanással állva hagyta Kozák Mártonékat. Hazai időkérés után újra stabilizálódott a debreceni fiatalok játéka, de a negyed végéig már nem tudtak közelebb kerülni.
A vendégek igyekeztek kihasználni fizikai fölényüket, míg a DEAC sokszínű játékával hol kintről, hol a festékből törte fel a nógrádiak védelmét. Az összesen 24 hárompontost hozó találkozó nem szűkölködött látványos megoldásokban sem, Tóth Bence és Surmann Péter nagyszerűen mozgatta csapatát. A második tíz percet egy szépen kidolgozott salgótarjáni támadás zárta, így kétszámjegyű különbséggel vonulhattak a nagyszünetre a felek.
A fordulás után teljesen más mentalitásban lépett pályára Kovács Adrián együttese, elveszett labdát nem ismerve fokozatosan közeledtek riválisukhoz. Többször is felzárkóztak 4-5 egységnyire, ám a rutinos vendégeknél mindig volt valaki, aki átlendítette csapatát a holtponton. A kezdők mellett ezúttal a kispadról is jó teljesítmények érkeztek, Tisza Bálint és Zsuga Tamás hol pontjaikkal, hol agresszív védekezésükkel segítették társaikat. Öt perccel a vége előtt újra négy pont volt a különbség (70-74), ám egy –a mérkőzésen sokadik- kétes játékvezetői ítéletet követően, szempillantás alatt újra látótávolságon kívül került a DEAC. A végjátékot Jakab Péter zárta le, hiába kapaszkodtak becsülettel a cívisvárosiak, a vajkezű magasember két precíz távolijával eldőlt a találkozó.
DEAC U23 – Salgótarján KSE 76-84 (14-23, 17-22, 21-18, 24-21)
DEAC U23: Tóth 10/3, Kozák M. 9/3, FAZEKAS 16/12, OPRE 9/3, Omenaka 11 cserék: TISZA 13/3, Zsuga 6/6, Kozák B. 2, Nemessályi -. Asszú -.
SKSE: SURMANN P. 23/12, Joó 6/6, Sonyák 7/3, Csapai 12/9, Olasz 8 cserék: JAKAB 21/9, Mucibacic -, Surmann G 5/3, Kovács 2.
Edzők: Kovács Adrián, Kádár Tamás
Kovács Adrián: – Elégedett vagyok csapatommal, melynek minden tagja nagyot küzdött a mai napon. Természetesen ki fogjuk elemezni a mérkőzést, s megnézzük, hogy miben kell még fejlődnünk. Gratulálok a tarjániaknak a győzelemhez!




