Pávkovics Bence: „aki pályára lépett mindent megtett a győzelemért”

Belső védőnk, Debrecenbe való igazolása óta most először játszott volt csapata, az Újpest ellen. Mint elmondta, az, hogy gól nélkül hozták le a mérkőzést pozitívum, de mivel ők sem tudtak betalálni, maradt benne hiányérzet.

0

di_dvsc_ujpest_20190202_53-300x200 Pávkovics Bence: „aki pályára lépett mindent megtett a győzelemért”

Nagyon vártam az Újpest elleni tavaszi első mérkőzésünket, ami azért volt számomra különleges, mivel volt csapatom ellen léptem pályára. A Megyeri úton lettem NB-I-es játékos, sok barátom futballozik lila-fehér szerelésben. Hét elején ment is oda-vissza a zrika, pont a legjobb barátom védte az újpesti kaput, mondtam is neki, ha gólt szerzek, egész életében fogja hallgatni. De rátérve magára a mérkőzésre, úgy gondolom, uraltuk az első félidőt, több lehetőségünk adódott a gólszerzésre. Lendületesen játszottunk, próbáltunk minél gyorsabban ellenfelünk kapuja elé érni. A második félidőben már kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, az Újpest előtt is adódtak helyzetek. Igaz, hogy többet birtokolták a labdát, de jobbára a saját térfelükön passzolgattak. Ebben a játékrészben is próbáltunk támadófelfogásban játszani, de ügyelnünk kellett a védekezésre is. Vezetőedzőnk a mérkőzés előtt kérte tőlünk, lehetőleg egy térfélen védekezzünk, csak akkor támadjunk ki, ha van esély a labda megszerzésére. Ellenfelünk jól használja a széleket, gyors játékosaik vannak, ezért fontos volt, hogy a csapatrészek közt ne legyen nagy a távolság, ne tudjanak mögénk kerülni, úgy gondolom, ezt sikerült is megoldanunk. Az utolsó 10 percben emberhátrányban játszottunk, de sikerült átvészelnünk ezt az időszakot a csapategységnek köszönhetően. Kapott gól nélkül hoztuk le ezt a mérkőzés, ez pozitívum, de mi sem tudtunk betalálni, így maradt bennem hiányérzet. Ismerve a többi találkozó eredményét, ha mindhárom pontot megszereztük, elléphettünk volna riválisainktól, illetve egy pontnyira felzárkózunk a Videotonra. Úgy gondolom, mindenki, aki pályára lépett mindent megtett a győzelemért, de ezúttal a szerencse sem állt mellénk, kapufáról is kifelé pattant a labda. Dolgozunk tovább, készülünk a Kisvárda elleni találkozóra, szeretnénk idegenben jó eredményt elérni.