Rendkívül színvonalas, fordulatos meccsen diadalmaskodtak a debreceni hokisok

György József legénységére ráfért már a győzelem, a szurkolókra pedig ilyesfajta parázs küzdelem is a siker érzete mellett.

0

DEAC-FEHA19-Jegkorong-040-300x160 Rendkívül színvonalas, fordulatos meccsen diadalmaskodtak a debreceni hokisokFotó: Ásztai Csaba

Hogy állnak fel ebből? Mi lehet a győzelem titka? Ki lehet a siker kulcsa? Ezek és még megannyi kérdés foglalkoztatta a vasárnapi DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák Erste Liga-meccs előtt a debreceni szurkolókat. Hogy mire is gondoltak? Feltehetőleg a pénteki diósgyőri zakóra, 7–1–re kapott ki a cívisvárosi gárda a DVTK Jegesmedvéktől, egészen váratlanul.

De eljött a vasárnap és ezzel együtt az újabb nemes küzdelem. A mérkőzés debreceni szempontból jól kezdődött, hiszen bár egyenlő felek viadalát láthatta a közönség az első harmadban a Debreceni Jégcsarnokban, a DEAC szerzett vezetést. Kiváló csapatmunka végén emberelőnyben lőtt gólt Izacky. A harmad végére megjött a vendégek egyenlítő találata, a küzdelem pedig továbbra is igencsak izgalmas volt.

A második harmadban elérkezett az igazi gólzápor ideje, ám ennek eleinte aligha örült hajdúsági szempár. Fél perc telt el ebből a húszból, máris az előny a DAB-nál volt. Két és fél perc múlva már kétgólos előnyt taksáltak a vendégek, majd négy minutummal később egy emberhátrány újra megpecsételte a debreceniek sorsát, 1–4 állt az eredményjelzőn. Jött a “de javu”, csakhogy ezúttal volt visszaút. A hazaiaknak 1 perc és 40 másodperc kellett mindahhoz, hogy két találatot is jegyezzenek, ezzel pedig feljöttek egy gólra és visszataláltak a meccsbe. Tegyük hozzá, sok volt a hiányzó az egyetemisták között. Ettől izgalmasabb befejező harmad azonban aligha várhatott volna a nagyérdeműre.

Jól sejtettük. Másfél perc sem telt el a befejező harmadból, máris egyenlített a DEAC. Itt újra elkezdtek bízni a sikerben a hazai drukkerek, tegyük hozzá, joggal, jól lendült bele a küzdelmek végébe a debreceni alakulat, biztató lett a játék, összeszedte magát a csapat, vagy a srácokat a szakmai stáb. Öt perc múlva már a hazaiaknál volt az előny, sőt ez nemsokára kétgólosra is duzzadt. Dalecky, Zalamai, Sági volt a gólszerzők sorrendje. Azért, hogy ne nyugodhassanak meg a debreceni szimpatizánsok, jött egy szépítő találat a vendégektől, de ekkor már mindössze 51 másodperc volt hátra a találkozóból. Persze tudjuk, a hokiban ez rengeteg idő. Sokan majdhogynem bele is őrültek ebbe a kicsiny hátralévő időszakba, de meg tudta tartani előnyét a DEAC, s végül 6–5-re győztek.

Erste Liga alapszakasz

DEAC – DAB: 6–5 (1–1, 2–3, 3–1)

DEAC: Gönczi – Bogesic, ZALAMAI 2 (2) / Bukor, Sosunov / Molnár G., Vokla / Zilahi – DALECKY 1 (1), Sági 1, SPIRKO (5) / Izacky 1, Novotny (1), Smirnov 1 / Borbát, Kozma, Molnár D. / Karda

P.I.