Röplabda: Szetthátrányból fordítva nyert a DEAC

Bravúr a javából: Fodor Antal alakulata a szezonban másodszor múlta felül a jó erőkből álló Kecskemétet, ezzel egyenlített az ötödik helyért zajló párharcban.

0

IMG_1244-300x190 Röplabda: Szetthátrányból fordítva nyert a DEACFotó: Derencsényi István/DEAC

Vereséggel kezdte a férfi röplabda Extraliga ötödik helyéért zajló párharcot a Debreceni Egyetem csapata, amely idegenben nem tudta megnehezíteni a Kecskemét dolgát. A végső üdvösséghez azonban három mérkőzést kell megnyerni, szombat este pedig hazai pályán vehettek revansot esélyesebb riválisukon az egyetemisták. Mindez korántsem tűnt egyszerű feladatnak, ugyanis a debreceniek alapembere, Gustavo hiányzott a mérkőzésen, míg a túloldalon légiósok garmadája alkotja a keretet, de a magyar fiatalok mindent megtettek annak érdekében, hogy felvegyék velük a versenyt.

Az elképzeléseink már az első szettben ültek, ám ekkor még erősebben és pontosabban játszott a Kecskemét, amely szinte végig két-három ponttal vezetett a játszma során. Ellépni azonban nem tudtak a vendégek, debreceni oldalon Veres, Fazekas és Willian tolta a szekeret, Kiss Imre ászával pedig egyetlen pontra csökkent a hátrány (15:16). Az egyenlítés sajnos nem jött össze, a kecskemétiek ismét lépéselőnybe kerültek, érkezett is az időkérés Fodor Antaltól. Az utolsó labdamenetek során Fundora remekelt ellenlábasunknál, amely végül 25:21-re nyerte meg az első játszmát.

A szoros első szettet még szorosabb második követte, olykor maratoni labdamenetekkel és mindkét oldalon szép megmozdulásokkal. Ezúttal a DEAC kezdett jobban, különösen Veres Bence játékát lehetett dicsérni, a fiatal klasszis sáncaival és ütéseivel 7:4-re megléptünk. A kiépített előnyt a folytatásban is sikerült őriznünk, de a Kecskemét természetesen nem adta olcsón a bőrét, a háló túloldalán Baserio és Argilagos remekelt. 15:14 után sorozatban négy debreceni pont következett, az egyetemisták lendületét a vendégek időkérése törte meg, s bár 23:23-nál utolérte vendéglátóját a KRC, Fazekas és Veres révén lezárta a szettet a DEAC (25:23).

Ami pedig ezután következett, arra talán a legvérmesebb hazai szurkolók sem gondoltak… A harmadik játszmát 5:1-gyel indította a DEAC, Willian sáncai már-már csodaszámba mentek, ráadásul a légiós kisvártatva egymás után két ásszal sokkolta a kecskemétieket (9:4). Jött is az időkérés, de mindhiába, az egyetemisták a játszma derekán már nyolc ponttal vezettek, főként a nyitásfogadásoknak és a blokkoknak köszönhetően. Fazekas és Remete óriásit játszott, de az egész csapatot lehetett dicsérni, ebben a szettben gyakorlatilag minden összejött a hazaiaknak. 21:11-nél már tíz volt közte, végül tizenhárom lett, az utolsó pont pedig mi más lehetett volna, mint egy ász Williantől (25:12).

A simán elveszített harmadik játszma megroppantotta a Kecskemétet, míg a házigazda egyetlen lépésre került attól, hogy borítsa a papírformát – az egyetemisták nem is szalasztották el az esélyt. 4:4 után három debreceni pont következett, s a folytatásban is kontroll alatt tartottuk a szettet, 15:15-ig a mieink vezettek. Sidiropoulos sáncával aztán fordított a Kecskemét, de kisvártatva már ismét a debrecenieknél volt az előny, 20:20-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A fontos pillanatokban ismét az egyetemisták koncentráltak jobban, a 34 pontig jutó Willian megoldásainak köszönhetően 25:21-re nyerte a szettet, s 3:1-re a mérkőzést Fodor Antal együttese, amely ezzel egyenlített az ötödik helyért zajló párharcban.