Szoros meccsen vereség az Algyő ellen

Az NBI/B ötödik helyén tanyázó DEAC a ContiTech FKSE-Algyő gárdáját fogadta a bajnokság tizennegyedik játéknapján. Mivel a két együttes őszi randevúján viszonylag sima, hétgólos Algyő-siker született, a közvetlen riválissal szembeni lépéselőny kiharcolásán túl a visszavágás is fűthette Szabó Csaba tanítványait. Akik egyébként kereken egy hete, kiélezett találkozón hozták el a bajnoki pontokat a Törökszentmiklós otthonából.

0

ds_2018_02_10_20_37-1024x599 Szoros meccsen vereség az Algyő ellenFotó: deac.hu

A lelátó immáron sokadik alkalommal telt meg a meccs kezdetére, mintegy jelezvén, hogy a debreceni férfi kézilabdának ereje van a városban.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, hiszen első akciójukat rögtön gólra váltották, majd két ígéretes indulásból jegyezhettek volna újabb találatokat, ám Mándi Norbert bravúros védésekkel óvta kapuját. A 3. percben Erdős akciózott remekül passzív jelzésnél, és erőteljes lövésével megszerezte a hazai csapat első találatát. Ennek ellenére kifejezetten sok hibával kezdett a házigazda támadásban. Szűk öt perc elteltével, három gyorsindulás eredményeképp 4-1-re elhúztak a vendégek. Hornyák Zoltán egy jó bejátszás után emelt a hálóba, mire válaszul ellenfelünk pontos átlövésével továbbra is tartotta a három egységnyi különbséget.

A 7. minutumban Erdős vert be egy hetest, majd Mucza Norbert bombázott a léc érintésével az algyői kapuba, de betalált a balszélről Illés Tamás is. Pechünkre az egyre pontosabb és koncentráltabb debreceni akciókra mindig volt válasza riválisunknak. Így tizenegy perc elteltével 6-8-at mutatott az eredményjelző. S elfogultság nélkül mondhatjuk, sokszor a szerencse is az algyői srácokkal volt, hiszen előfordult, hogy sikeres debreceni blokk után sánccal együtt vették be Mándi kapuját, aki az egy-egy elleni ziccereket remek érzékkel hárította.

A hazai időkérésnek aztán 13:50-nél jött el az ideje, elvégre ekkorra már öt találattal meglépett Baranyai Antal együttese. A DEAC reményeit Mándi bravúrjai tartották életben. A 16. percre két remek indulás révén zárkóztak a kedvencek, előbb Illés, majd Erdős vette be Bella Csaba ketrecét. Ám a félidő hajrájára érve azt tapasztalhattuk, hogy a vendégek védekezése rendre jól elővételezi a debreceni passzokat, ennek eredményeképp pedig már sokadik lerohanásukat fejezhették be góllal, és sajnos felállt fal ellen sem jöttek zavarba. 2-0-ra megnyert emberelőnyünknek köszönhetően aztán egy gólosra csökkent a hátrány. Ezen a lelátó népe is hangos skandálásban tört ki. A helyzetre reagálva a vendégek mestere azonnal kikérte idejét. Az utolsó öt percre kanyarodva aztán végre bekövetkezett az, amire mindannyian vártunk: a Törökszentmiklós elleni parti legeredményesebbje, Bíró Ádám egalizált, egy szerencsés találattal pedig a vezetést is sikerült átvennünk. Örömünk sajnos nem lehetett tartós, az Algyő gyorsan visszavette a vezetést, majd egy támadószabálytalanság után meg is fogyatkoztunk. A gólzáporos első harminc perc után kialakuló 17-19 teljesen nyílt második játékrészt vetített előre.

A folytatásban másodpercek alatt egyenlíthettek volna a vendéglátók, ám a ziccer sajnos kimaradt, így az első percekben hol egy, hol két egységgel ment az Algyő. Egy labdalopás révén érte utol újfent ellenfelét a DEAC, az emberfórba kerülő vendégek viszont újra kezükbe vették az irányítást, és villámgyorsan két találatnyira duzzasztották előnyüket.

Kemény, szívós küzdelem zajlott a játéktéren, és nem adták fel Szabó Csaba legényei, akik egy Mándi-védés, és egy szélről elpuskázott lehetőség után is az egyenlítésért támadhattak. Eredménytelenül. S hiába volt szoros a meccs, az embernek olyan érzése támadt, miszerint tehet bármit a DEAC, erőfeszítései ezen a napon nem elégségesek ahhoz, hogy elragadják a stafétát az algyőiektől.

Sajnos támadásban is egyre pontatlanabbá váltak a debreceniek, így a találkozó 43. percében már 22-26 volt az állás. Egy pontos cunder után pedig ismét visszaállt az eddigi legnagyobb differencia, amit nem is hagyhatott annyiban a hazai stáb: Szabó Csaba időkéréssel kísérelte meg rendezni a sorokat. A hosszabb gólcsendet végül Mucza Norbert alsó sarkos lökete törte meg. A játékrész derekára azonban újra megfogyatkoztak a kedvencek.

Akiknek szótárában a feladás, mint olyan, természetesen nem szerepel, de ezen a napon a küzdéshez nem társult kellőképp koncentrált és eredményes kézilabda. Bár a remény a hajrában több ízben felcsillant, összességében az Algyő a találkozó egy-egy periódusától eltekintve kontrollálta a történéseket, s különösen a sorsdöntő pillanatokban bizonyultak higgadtabbnak, és olykor bizony szerencsésebbnek is. Az utolsó másodpercekre azért még nem kevés izgalom maradt, utolsó akciójából pontot is menthetett volna a DEAC, ám az időntúli szabaddobást követő dudaszó 32-33-nál jelezte a parti végét.

Folytatás jövő vasárnap, a Szeged U20-as csapata ellen.