Távolabb került az ötödik helytől a DVSE

A harmadik és a negyedik negyedben csupán egy gólra futotta a debreceniek erejéből a BVSC uszodájában.

0

póló-2-300x215 Távolabb került az ötödik helytől a DVSEFotó: Nagy Anita

A DVSE játékosai zsinórban harmadik alkalommal csaptak össze fővárosi vetélytárssal, Komlósi Péter együttese szerda este a BVSC otthonában vendégeskedett.

Az összecsapás első gólját Pásztor Mátyás szerezte, a vasutasok játékosa egyébként is sok borsot tört a cívisek orra alá, a találkozót végül négy találattal fejezte be. Pásztor villanására előbb Szőke felelt, majd Durik révén megszerezte a vezetést a hajdúsági együttes (1-2).

A második negyedben hosszú gólcsend telepedett a Szőnyi úti uszodára, hat perc után Mátyok köszönt be, majd Török lövése talált utat Lévai kapujába (3-2). Debreceni szempontból keserű pirulaként hatott Sugár Péter megoldása, a BVSC játékosa egy másodperccel a nagyszünet előtt iratkozott fel a gólszerzők listájára (4-3).

A harmadik játékrészben Durik egyenlített, de ezt követően sok örömben nem volt részük a vendégeknek. A szlovák center megmozdulására a BVSC egy 6-0-s sorozattal válaszolt, így magabiztos győzelemmel kezdte a párharcot. Az egyik fél hetedik szerzett pontjáig tartó ütközetben a budapestiek 6-3-ra vezetnek, Kállay Márkék jövő szerdán hazai környezetben próbálhatnak meg visszavágni a vetélytársuknak.

BVSC-DVSE 10-4 (1-2, 3-1, 4-1, 2-0)

A DVSE gólszerzői: Durik 2, Kállay 1, Szőke 1