Fotó: deac.hu
Dávid László tanítványának elég sűrű a programja, ugyanis a Nemzetközi Vívó Szövetség (FIE) az előző évben elmaradt versenyeket a mögöttünk hagyott hónapokban pótolta. Megterhelő időszak van tehát Battai Sugár mögött, aki legutóbb a padovai felnőtt GP-n lépett pástra. Sok idő nem volt a pihenésre, pénteken új kihívás vár a debreceni kardtündérre, aki a magyar női kardválogatott tagjaként az U23-as Európa-bajnokságon lép pástra.
„Szinte egymást érték a versenyek az elmúlt időszakban, ez pedig alaposan leterheli a sportolókat, így én is kíváncsian várom, milyen formát fog mutatni Sugi. A korábbi nagy versenyek jól sikerültek, még a múltheti, felnőttek közötti eredmény is elfogadható, de tudjuk, ő annál többre képes. A kontinensviadalon én is ott leszek, mint a kardozókért felelős edző, így a pást mellől tudom segíteni Katinkát és a csapatot. Jóslásokba nem szeretnék bocsátkozni, ugyanis nem lehet tudni, milyen erősségű lesz a mezőny. Míg mi a juniorjainkat indítjuk, addig lesznek olyan országok, melyek felnőttekkel, az úgynevezett B válogatottal érkeznek az észt fővárosba. Erre a versenyre a júniusi felnőtt Európa-bajnokságra való felkészülés részeként tekintjük, így már akkor elégedett leszek, ha Sugi egyenletes teljesítményt fog nyújtani” – fogalmazott Dávid László.
Az U23-as női kardválogatott tagjai:
Battai Sugár Katinka, Szűcs Luca, Keszei Kíra, Spiesz Anna
KZT





