Vereség az évzárón

A DEAC férfi futsalcsapata hétfőn az MVFC Berettyóújfalut fogadta az NB I-ben. A mérkőzés előtt a debreceniek az ötödik, míg az újfaluiak csak a kilencedik helyen álltak a tabellán.

0

20251229_DEAC-Mezei-Vill_48_DI-300x162 Vereség az évzárón

Fotó: DEAC

Kis csúszással indult a megyei rangadó, hiszen az egyik kapu hálóját kellett rendbe tenni. Miután ez a gond is megoldódott, útjára indult a labda. Iszák Dominik nem sokat teketóriázott, mivel egy eladott labdát begyűjtött, majd szép csellel csapta be Lévai Dánielt, de Vincze Szabolcs eszén már nem tudott túljárni. Nem sokkal később Vass Ottó bombája a kapufán csattant. A negyedik percben Rábl János próbálkozását tenyerelte ki Vincze. Majd Balogh Zoltán ziccerét védte bravúrral a debreceni kapus, de a kipattanó az újfalui játékoshoz került, a második kísérleténél szerencsére a kapufát találta el. Az első félidő derekán jegyezhettük fel az első gólt, Szabó Lajos kiugratása után Szalmás Zoltán volt eredményes. Sajnos viszonylag hamar megduplázták a vendégek az előnyüket, Szabó Péter éles szögből vette célba a kaput, a labda végül Vincze lábai között vánszorgott át a gólvonalon. Aztán a kijelzővel akadtak gondok, de a rövid pauza után folytatódhatott a meccs. A 17. minutumban Győri Balázs lecsapott egy lecsorgó labdára, végül a lövése a bal alsó sarokban pihent meg. Sajnos nem volt sokáig 1-2 az eredmény, ugyanis Szabó Lajos az asszisztja után a gólszerzők listájára is feliratkozott. Több találatot már nem láthattunk a szünetig, így 1-3-ról folytatódhatott az összecsapás.

A második játékrész derekáig nem változott az eredmény, pedig több nagy helyzetet láthattak a szurkolók. A 31. percben egy szabadrúgás-variáció végén ismét Szabó Lajos villantotta meg a lövőtechnikáját. A nagy hátrány ellenére sem adták fel a harcot a fekete-fehérek. Ez a mentalitás újabb szépítő gólhoz vezetett: Faragó Lajos centerezése kipattant Mezei Dávidról, ezt pedig kihasználta Lévai. Aztán Krajnyák Zsolt bosszankodhatott, mivel Tóth Attila passzáról éppen lemaradt. A hajrában még az öt a négy elleni felállást is elővette a DEAC, ám ezúttal ez sem hozta meg az áttörést.

Férfi futsal NB I 18. forduló

DEAC – MVFC Berettyóújfalu: 2-4 (1-3)