Világbajnoki címért játszhatnak a magyar lányok!

Nagyszerű, taktikus játékkal öt gólos győzelmet aratott Korea ellen a magyar női junior válogatott a debreceni junior világbajnokság elődöntőjében, több mint 5000 néző előtt, és szombaton Norvégia ellen az aranyért léphet pályára!

0

hirek_foto-7-300x200 Világbajnoki címért játszhatnak a magyar lányok!Fotó: MKSZ

Fantasztikus hangulatban, telt ház előtt kezdődött az elődöntő. Koreai gólt követően Háfra szerezte az első magyar gólt. Támadásban jól működtek a magyar figurák, folyamatosan vezettünk. Korea próbált gyorsítani a játékon, és egyenlített az első negyedóra végén, majd lehetőséget kapott Kácsor és Szabó is. 2-0-ra nyertünk meg egy emberhátrányt, a 22. percben időt kért Korea (11-8). Kácsor remekelt támadásban, a 26. percben pedig Golovin Vlagyimir tette le a T-betűt (13-9). Pontatlanabbá váltak a magyar támadások, Korea zárkózott, de Lakatos gólja révén három gólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.
Jól kezdte a folytatást a magyar csapat, az ázsiaiak hamar időt kértek, felváltva estek a gólok, a 43. percben 23-19-nél magyar időkérés következett. Korea megnyitotta a védelmét, mindkét csapat sokat hibázott, de Klujber labdaszerzés után az üres kapuba talált. Kockáztattak a koreaiak, de hibáztak is, Binó röbbször hárított, 29-24-nél kezdődött az utolsó négy perc. Az ázsiaiak nem tudtak újítani, öt gólos magyar siker született, így a mieink szombaton 20 órától Norvégia ellen a világbajnoki címért játszanak! Gratulálunk!

Golovin Vlagyimir: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a koreai válogatott stílusa különbözik az európai játéktól. Megpróbáltunk a legjobb tudásunk szerint felkészülni. Bár nem sikerült mindent végrehajtani, amit elterveztünk, a közönség belehajszolt minket a sikerbe és a fináléba.

Női junior világbajnokság, Debrecen
Elődöntő:
MAGYARORSZÁG-KOREAI KÖZTÁRSASÁG 30-25 (14-11)

Játékvezetők: Antics, Jakovljevics (szerbek).

MAGYARORSZÁG: Hlogyik, Binó, Suba (kapusok), Fodor 1, Faluvégi 3, Giricz, Háfra, Hornyák, Kácsor 3 (1), Klujber 6, Kuti 2, Lakatos 4, Márton 1, Pásztor 2, Szabó K., Tóvizi 1.

Szövetségi edző: Golovin Vlagyimir.

KOREA: Jeong, Park J., Kim Su. (kapusok), Chung 1, Heo, Jung, Kim G., Kim So. 2, Kim Y. 6, Lee H. 1, Lee K., Lee S., Moon 4, Shin D. 4, Shin J. 3, Song 4 (1).

Szövetségi edző: Hanjoon Cho.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/1.