Vívás: Simon Petronella bronzérmes az országos bajnokságon

Az Interfencing Debrecen SC versenyzője pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el a vasárnapi junior viadalon. Wladimír Véda 5., Kónya Csenge 8. helyen végzett a kadet lányok mezőnyében.

0

Nelli-300x205 Vívás: Simon Petronella bronzérmes az országos bajnokságon

Hétvégén rendezték a kardvívók kadet és junior országos bajnokságát a budapesti Kovács Pál Vívócsarnokban, ahol ezúttal sem maradtunk debreceni érmek nélkül. Simon Petronella csupán egyetlen találatra volt attól, hogy az aranyéremért vívhasson a juniorok (U20) versenyén, de így is fényesen ragyog a bronzérem a debreceni vívóhölgy nyakában. Petronella már a csoportkörben is ellenállhatatlanul vívott, veretlenül, negyedik kiemeltként jutott tovább a táblára, ahol egy könnyű, már-már bemelegítő asszó után két óriási győzelem következett. A 8-ba jutásért a Honvéd Európa-bajnok vívója, Keszei Kira ellen végig vezetve 15-13-ra nyert, majd a kadet (U17) magyar bajnok Bognár Liza ellen is megcsillogtatta kardtudását a debreceni versenyző. Az elődöntőben már 14-11-re is vezetett, de sajnos most is beigazolódott, a 15. találatot a legnehezebb bevinni, BVSC-s ellenfele ezt végül megtette, így Petronella a 3. helyen végzett a szezon utolsó versenyén.

„Nagy kedvvel jöttem a versenyre, mivel ez volt az utolsó a szezonban, és mindenképpen jó teljesítménnyel akartam zárni az idényt. A selejtezőkör jól ment, fegyelmezetten tudtam vívni, nem volt probléma. Utána is ez az összeszedettség jellemzett, bár Bognár Liza ellen az első felében kicsit kiengedtem, de utána vissza tudtam zökkenni. Előtte Kíra ellen mindent beleadva harcoltam és küzdöttem, mert igazából nem nagyon hittem benne hogy megverhetem, de minden tussal, amit beadtam egyre elérhetőbb volt, és ez lendített előre. Szeringem egész jó vívással győztem le. A döntőért vezettem, sajnos az utolsó tus nem sikerült. Ez most benne maradt. Emiatt még annyira nem tudok örülni a bronznak, az majd holnapra vagy jövőhétre marad inkább.”- nyilatkozta Simon Petronella.

Véda-és-Csenge-300x175 Vívás: Simon Petronella bronzérmes az országos bajnokságon

A kadet kardvívók versenyszámában két debreceni vívóhölgy is bejutott a nyolcas döntőbe. Wladimír Véda hibátlan csoportkört követően negyedik kiemeltként jutott a legjobb 32 közé, majd két győzelmet követően a negyeddöntőben kapott ki, így végül a döntő 5. helyén zárta a versenyt. Klubtársának, Kónya Csengének már nehezebb dolga volt, többször is a végletekig kiélezett csatában tudott diadalmaskodni az Interfencing még csak serdülő korosztályú versenyzője. A bravúrok után, a nyolcas döntő jelentette Csenge számára a végállomást, ahol a 8. helyet szerezte meg.

Dávid László, az Interfencing edzője így értékelte az országos bajnokságot: „Először is szeretnék minden sportolómnak gratulálni, hatalmas hátrányból, terem nélkül tudjuk hétről hétre meglepni a legjobbakat. A kadet lányoknál elért két döntős helyezés kiemelkedő. Simon Nelli junior bronzérme különösen közel áll a szívemhez. A vívósport mindig büszke volt a hagyományaira és a legendáira. Nelli úgy nyert bronzérmet a junior bajnokságon, hogy 14 évesen fogott először kardot a kezébe, és akkor kezdtünk el együtt dolgozni. Ekkor azt mondta neki az akkori klubunk szakmai igazgatója, hogyha fegyvernemet vált és kardozni fog, soha nem lesz élvívó, legfeljebb hobbiból vívhat. Örülök, hogy eredményével rácáfolt a kétkedőkre. Hozzárakott kicsit a saját maga építette legendához.”