Fotó: DEAC Facebook
A DASE fogadta szombat délután a kis DEAC gárdáját a hétvégi fordulóban. A 90 perc nagy harcot eredményezett, főleg a küzdelem dominált, mindkét csapat játékosai nagy erőket mozgósítottak a győzelem érdekében. Főleg mezőnyben folyt a játék, az agrárosok birtokolták többet a labdát, a DEAC inkább védekezésre rendezkedett be, kontrákból próbáltak veszélyeztetni. Sok helyzet egyik oldalon sem adódott, Katona László gárdája viszont egy lehetőségével élni tudott: Bíró Roland egy kontra végén még a kapusba lőtte a labdát, de szabálytalankodtak vele a tizenhatoson belül, a büntetőt viszont higgadtan értékesítette a 42. percben. Ez a találat egyben a győzelmet is jelentette a kis DEAC számára.
Összességében jó iramú, küzdelmes, kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzésen vannak túl a csapatok, a DEAC szerezte meg a három pontot, de az egyiket a DASE is megérdemelte volna.
DASE – DEAC-II: 0:1 (0:1)
DASE: Polyák, Takács (Lázár67’), Molnár (Schuller 67’), Matta, Varga Cs. (Nagy B. 86’), Haraszti, Varga V. (Kiss L. 80’), Siyabonga, Wahdan (Taghipour 67’), Nagy N., Reszler (Pázmándi 46’)
Edző: Kovács Miklós
DEAC-II: Sáfár, Ménes, Tóth Z., Báló, Bíró (Molnár 80’), Csák (Lénárt14’), Barabás, Tar (Madarász 88’), Varga, Révai (Jenei 65’), Kincses
Edző: Katona László
Gólszerző: Bíró 42’
Kiállítva: Haraszti 74’
Kovács Miklós: „Azt gondolom, domináltunk, mi birtokoltuk a labdát, az ellenfelünk térfelén folyt inkább a játék, akik nagyon stabilan védekeztek. Egy jogosan megítélt tizenegyesből megszerezték a vezetést, ami végül a győzelmet jelentette számukra. Próbáltuk játszani a játékunkat, ez egyébként működött is, viszont nem párosult eredményességgel. Kicsit szomorú vagyok, mert egy többre hivatott, ügyes kis csapatom van, de még sok munka vár ránk.”
Katona László: „Tudtuk, hogy nem lesz egy sétagalopp, mert edzőmérkőzésen többször is játszottunk Miki gárdájával. A találkozó nem bővelkedett helyzetekben, ellenfelünk birtokolta többet a labdát, mi pedig a megbeszéltek szerint a védekezésre helyeztük a hangsúlyt, kontrajátékra rendezkedtünk be. Ez remekül működött, hiszen a győzelmet jelentő találatunk is egy kontra végén született. A második félidőben nagyjából ugyanez történt, a labda inkább ellenfelünknél volt, de mi talán veszélyesebbek voltunk. Alapvetően helyzet nélkül tudtuk lehozni ezt a találkozót. Jobb eredményre hivatott Kovács Miklós gárdája, látom, hogy jó játékosokból áll, és biztos, hogy jobban fognak szerepelni, csak még most össze kell állniuk, és meg kell tanulniuk győzni, mert jó csapat megyei szinten, gyors játékosokkal vannak a keretben. Miki jó irányba tereli őket, már kezd látszani a munkája.”




