Az egyetemi fiókcsapatok négy pontot szereztek hétvégén

A DEAC magabiztosan győzte le ellenfelét, a DASE viszont háromgólos előnyből veszített két pontot.

0

20150313112149_sport-foci-gol-labda-bankracio_642x369_cover-2-300x172 Az egyetemi fiókcsapatok négy pontot szereztek hétvégén

DEAC U19

Mint a hétvége összes labdarúgó mérkőzésén, az eső és a mély talaj ezen a találkozón is alaposan megnehezítette a csapatok dolgát. Jól kezdtek Kozma Lajos tanítványai, már a 10. percben megszerezték a vezetést Kocsis László góljával, majd az első félóra után nem sokkal szöglet után Bartha Gergely fejelte a labdát a derecskei kapuba, így a DEAC kétgólos előnnyel várhatta a folytatást. A második félidőre mind a pálya, mind a játék minősége feljavult. Ebben a játékrészben a vendégek kezdtek jobban, sikerült szépíteniük, ezzel visszajöttek a mérkőzésbe. A 70. percben viszont Németi Patrik távoli lövése a hálóban kötött ki, ami végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Derecske – DEAC: 1:3 (0:2)

DEAC: Magyar, Borzán, Kocsis (Tóth B. 46’), Oláh, Bartha (Bojti I. 72’), Pindicska, Pap (Balogh 63’), Németi, Orosz, Kontra, Tóth G. (Dobi 63’)

Edző: Kozma Lajos

Gólszerzők: Kocsis László 10’, Bartha Gergely 33’, Németi Patrik 70’

Kozma Lajos: Az első csapatból hárman visszajátszottak, velük jelentősen megerősödtünk, ez meg is látszott a játékunkon. A mérkőzés előtti szakadó eső miatt épp hogy alkalmas volt a pálya a focira, a csúszós talaj mindig magában hordozza a sérülésveszélyt, szerencsére a játékosok vigyáztak egymás testi épségére. A nehézségek ellenére jó mérkőzést játszottunk, az első félidőben inkább mi domináltunk, jól használtuk ki a helyzeteinket. Szünet után ellenfelünk játékban feljavult, mindent megtettek, hogy egyenlítsenek, de jól álltuk a rohamokat, ráadásul növeltük az előnyünket.

DASE U19

Mind a DASE, mind a Hosszúpályi számára fontos jelentőséggel bírt a találkozó, mindkét csapat távolabb akart kerülni a kiesőzónától. Az agráros fiúk nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe és már a 11. percben Bartók Péter találatával megszerezték a vezetést. Nem tartott sokáig az előny, a vendégek egyenlítettek, de Bartók pillanatokon belül ismét gólt szerzett, majd Lányi Ambrus állította be a félidei 3:1-es vezetést. A második 45 percben kiegyenlítődött a játék, mindkét oldalon adódtak helyzetek, ezekből Gáll Gergő egyet értékesített. A DASE játékosok azt hitték, ezzel el is dőlt a mérkőzés, a védekezésre kevésbé figyeltek oda, könnyelműségüknek meg is itták a levét, a vendégek Lakatos mesterhármasával egyenlítettek, így a biztos három pont helyett, meg kellett elégedniük az egyik ponttal.

DASE – Hosszúpályi: 4:4 (3:1)

DASE: Bence, Tóth, Lányi, Katona, Bartók A., Bartók P., Borsos (Kerekes 37’), Török, Gál, Sallai, Neogrády (Gáll 53’)

Edző: Dobos Attila

Gólszerző: Bartók Péter 11’, 21’, Lányi Ambrus 32’, Gáll Gergő 59’

Dobos Attila: Győzelemre készültünk, szinte már zsebben is volt a három pont, de ellenfelünk az utolsó félórában visszajött a mérkőzésbe, lendületbe jöttek és sikerült egyenlíteniük, akár még a győzelmet is megszerezhették volna, így azt kell mondjam, elégedett vagyok a döntetlennel.