Bő negyedóra alatt eldöntötte a pontok sorsát a DEAC

Az első félidőben kétszer is betaláltak az egyetemisták, előnyüket a második játékrészben is megőrizték és győzték le a Hajdúszoboszlót.

0

deacnb3-300x148 Bő negyedóra alatt eldöntötte a pontok sorsát a DEACFotó: Ásztai Csaba

Komoly sérülés és betegséghullám söpört végig az egyetemi alakulaton, rengeteg volt a hiányzó, a kiesőket pedig fiatalokkal pótolták. Ez kihatott az eredményességre is, egymás után három rangadón is alulmaradt Sándor Tamás együttese. Bár a csapat irányítója, Sándor visszatért, ám a megyei rangadón is tartalékosan állt fel a fekete-fehér gárda, a kispad is elég rövidnek tűnt. Ráadásul Orosz is kénytelen volt kihagyni a mérkőzést, ugyanis a BVSC elleni meccsen kiállította a játékvezető, így eltiltását tölti.

Vendégszabadrúgással indult a mérkőzés, de célt tévesztett a próbálkozás, a tizenhatos sarkáról leadott lövés a jobb kapufa mellett egy méterrel hagyta el a játékteret. Erre csattanós választ adtak az egyetemisták: Sándor szöglete után nem tudtak felszabadítani a védők, a labda Korhut elé került, aki kapásból ballal a hálóba vágta a bőrgolyót (1-0). A gól után a sok szabálytalanság miatt nem volt folyamatos a játék, leginkább mezőnyben pattogott a labda, ám egy gyors támadás végén Wente lövése kerülte el kevéssel a vendégek kapuját. Aktívabbak voltak a debreceniek, kialakulhattak volna veszélyes helyzetek, de az utolsó passzokba rendre hibák csúsztak. A 16. percben Al-Sheraji lövése ment kevéssel mellé, ám megpattant egy védőn, jöhetett a szöglet. A sarokrúgást Sándor ívelte középre, a labda a védőkön átszállva előbb Trencsényire, majd a kapuba pattant (2-0). Próbálta visszajönni a meccsbe a fürdővárosiak, de nem találták a rést a cívisek jól záró védelmén. Fölényben voltak a kék-fehérek, ám ez meddőnek bizonyult, Tóth kapusnak nem kellett számot adnia tudásából. Helyzet a debreceniek előtt adódott a 36. percben, a kiugró Kerekes elől a vendégek cerberusa az utolsó pillanatban szedte fel a labdát. A Szoboszló első komoly lehetőségére a 38. minutumig kellett várni, ám Constantinescu célt tévesztett. Egy hazai szabadrúgással zárult a félidő, az eredmény nem változott, a DEAC megnyugtató előnyből várhatta a folytatást.

Érthető okokból a Hajdúszoboszló kezdett aktívabban szünet után, de támadásaik rendre elhaltak a hazai tizenhatosnál, Tóth Daninak továbbra sem akadt munkája. Helyzet a DEAC előtt adódott, Wente átadása után Kerekes vállalkozott lövésre, de a labda megpattant egy hazai védőn. Mészáros felszedte a labdát, de a játékvezető hazaadásnak minősítette az esetet, így a fekete-fehérek jó helyről, 10 méterről végezhettek el közvetett szabadrúgást, de Sándor a sorfalat találta el. A fürdővárosiak irányították a játékot, az egyetemisták pedig átadva a területet, kontrákra rendezkedtek be. Wente került nagy helyzetbe Sándor szöglete után, de rosszul találta el a labdát, Mészáros pedig könnyedén hárított. Áttevődött a játék a hazai térfélre, ám ez nem eredményezett helyzeteket, Ujvárosiék jól szűrték meg az egyre erőtlenebb támadásokat. Az idő vészesen fogyott a vendégek számára, érett a DEAC győzelme, melyre már régóta várnak a szurkolók. Kerekes ráadásul végleg lezárhatta volna a párharcot a 84. percben ám senkitől sem zavartatva a kapusba lőtte a labdát. Majd Trencsényi eresztett el 16 méterről egy sistergős löketett, mészárosnak kellett nyújtóznia, hogy megóvja kapuját az újabb góltól. Ez volt a mérkőzés utolsó történése, a DEAC Korhut és Trencsényi góljával tért vissza a győztes útra.