Egy ponttal gazdagodtunk Felcsúton

Felcsútra látogatott a DVSC a tavaszi idény első idegenbeli találkozóján.

1

lokipuskás-300x241 Egy ponttal gazdagodtunk Felcsúton

Hercezg András a Nagy-Mészáros, Kinyik, Szatmári, Ferenci-Varga, Tőzsér, Filip, Bódi, Sós-Könyves összetételű együttest küldte harcba Pintér Attila legénységével szemben. Míg a padon Kosicky, Barna, Tisza, Kuti, Takács, Tabakovoic és Csősz foglalhatott helyet.

A meccs kezdete debreceni fölényt hozott, ám a hazaiak fokozatosan magukhoz ragadták a kezdeményezést. A nyolcadik percben Könyves húzogatott ügyesen a felcsúti tizenhatos vonalánál, felvágták, az ígéretes pozícióból kapura küldött szabadrúgást Bódi végezte el, ám Hegedűs megerőltetés nélkül hárított.

A 12. minutumban Könyves csúsztatott jó ütemben a balszélen felsprintelő Sós Bence elé, középpályásunk egy érintést követően tüzelt, ám hosszú alsó felé irányított próbálkozását Hegedűs öklözte ki. Nem sokkal később Diallo szöglet utáni fejesét hárította Nagy Sándor. Percekkel ezután egy oldalszabadrúgásból veszélyeztettünk, az első blikkre ártalmatlan tekerés nem sokkal a hazai kapu mellett hagyta el a játékteret. Valódi gólhelyzet azonban nem alakult ki, Pintér Attila csapata próbálta megszabni a játék tempóját, ám meddő mezőnyfölényüket könnyedén reagálta le a szervezetten futballozó cívisvárosi együttes, hiszen a védekező harmadban rendre könnyedén szerezték meg a labdákat. Könyves jól mozgott az egyedüli ék pozíciójában, ha kellett lekészített, ha pedig a helyzet úgy kívánta, fontos szabadrúgásokat harcolt ki.

Félóra elteltével Tőzsér zúdított egy pontrúgást kapu mellé, ám az ezt követő percekre erősen visszaálltunk. A felcsútiak tanácstalan passzolgatását Knezevic unta meg, életerős bombája a debreceni kapu keresztlécén csattant. A találkozó ennek dacára eseménytelenül csordogált, mígnem a félidő utolsó említésre méltó jeleneteként Mészáros maradt le emberéről a szélen, szerencsénkre a pontos beadást ügyetlen befejezés követte.

A játék képe a folytatásra sem változott. Veszélyt nem jelentettünk a Puskás kapujára, erre reagálva Herczeg András Sós Bence helyére Takács Tamást küldte be. Szűk egy óra után Könyves mintaszerű lekészítését Bódi rúgta el kapásból. Szép jelenet volt, ám Hegedűs gond nélkül ölelte magához a játékszert. Nem sokkal később Bódi ugratta ki jó érzékkel a szétnyíló felcsúti védelem mellett kiugró Takácsot, ám centerünk pocsék megoldást választott, lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Mindkét fél próbálta mozgósítani erőforrásait a vezető gól megszerzéséért, ám az idő múlásával egyre nyilvánvalóbba vált, itt bizony nem zörögnek ma a hálók.

Nagy Sándor bizonytalanul mozdult egy beívelésre, majd Ferenczi kezezését követően volt szerencsénk: az alapvonali játékvezető figyelmen kívül hagyta az esetet, így megúsztuk, az egyébként teljesen egyértelmű tizenegyest. Heris veszélyes lövését jól blokkoltuk, és a hajrára felerősödő Puskás-rohamok láttán egyre nyilvánvalóbbá vált, ma aligha álmodhatunk többről a gólnélküli iksznél.

A hosszabbításra Csősz, majd Tabakovic is beszállt, ám az eredmény már nem változott. Felcsút-Debrecen 0-0!

Puskás Akadémia – DVSC 0-0

Pancho Aréna, 200 néző. Vezette: Andó-Szabó (Albert, Buzás)
Puskás Akadémia: Hegedűs L. – Klinar, Heris, Spandler, Trajkovski – Perosevic, Mevoungou, Márkvárt (Bacelic-Grgic 57.), Knezevic – Diallo, Henty (Molnár 72.)
DVSC: Nagy S. – Mészáros N., Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Bódi, Filip, Tőzsér, Varga K. (Csősz 91.) – Könyves, Sós (Takács T. 57.)
Sárga lap: Heris (69.), Szatmári (76.)

Folytatás jövő szombaton, a Nagyerdei Stadionban!