Fotó: DEAC
Nem sokat teketóriáztak a hazaiak, már az elején próbáltak nyomást helyezni az ellenfélre. Előbb Sárosi Dórának, majd Krascsenics Csillának akadt egy-egy ígéretes lövése, de az egri kapus mindkét jelenetnél védett. Aztán egy szabadrúgás-variáció után Horváth Viki próbálkozását a vendégek egyik játékosa a gólvonal környékén blokkolta. Ezt követően sem vettek vissza a debreceniek, de a gólszerzés csak nem akart összejönni. A 15. percben végre megtört a jég, Sárosi passza után Horváth talált be. Nem sokkal a szünet előtt Bali Emese volt szemfüles, hiszen a kapufáról kipattanó labdát belőtte, ezzel megduplázta az előnyt.
A második játékrészben próbálták jobban leszakítani magunkról az egrieket a fekete-fehérek, ám Andor Teodóra lehúzta a rolót. És ezúttal a kihagyott helyzetekért sajnos nagy árat fizettek. Pintér Petra éles szögből lőtte ki a hosszú sarkot, ezzel 2-1-re módosult az állás. A nagy kedvvel játszó Pintér később egalizált, ezúttal a léc alá bombázott. Ugyan szép gól volt, de nem ért kettőt, bár a kijelzőn 2-3-as állás jelent meg… A hátralévő időben hajtott a DEAC a győztes gólért, a nagyot küzdő Heves vármegyeieknél pedig fogyott a szufla. Néhány mezőnyjátékos a másik oldalon ugyan nagyon elfáradt, de a kapus eszén így sem tudtak túljárni. Amikor már Andor is verve volt, akkor a kapufa segített neki, például Krascsenics löketénél.
Női futsal NB I 14. forduló
DEAC – Eger SE: 2-2 (2-0)




