Kézilabda: A Loki bronzot, a Győr aranyat ünnepelt a Hódosban

Mindkét csapat mosolyogva hagyta el a pályát az idényzárót követően, a győriek győzelmükkel elhódították a bajnoki címért járó serleget, míg a DVSC hatalmas csatára késztette esélyesebb riválisát, s bronzérmesként zárta az évadot.

0

kézi2-300x175 Kézilabda: A Loki bronzot, a Győr aranyat ünnepelt a HódosbanFotó: Ásztai Csaba

Érzelmekből nem volt hiány az idényzárón: a DVSC SCHAEFFLER női kézilabdázói péntek este a Győrt látták vendégül, a Hódos csarnok telt házas közönsége pedig már a kezdés előtt megindító pillanatokat élhetett át. A Loki vezetői köszöntötték az év legjobb játékosait – a felnőtteknél Vámos Petra kapta az elismerést –, majd a Magyar Kézilabda Szövetséggel karöltve elbúcsúztatták a klub korszakos klasszisát, Kovács Annát.

Maga a mérkőzés a debreceniek számára már nem bírt valós téttel, ugyanis Szilágyi Zoltán tanítványai már korábban bebiztosították bronzérmüket – a Loki ennek ellenére arra készült, hogy hazai környezetben megszorongatja a Bajnokok Ligája négyes döntőjében is érdekelt győrieket. A Rába-partiak számára ugyanakkor aranymeccs volt a pénteki, ugyanis nyerniük kellett ahhoz, hogy bebiztosítsák bajnoki elsőségüket.

A mellettünk ülő győri kollégák az első félidőben többször is vetettek egy pillantást a Fradi–Vác bajnoki élő közvetítésére – a fővárosi zöld-fehérek veresége esetén még egy fiaskó is belefért volna a győrieknek –, nem indokolatlanul, a DVSC ugyanis alaposan megnehezítette bajnokaspiráns riválisa dolgát. Az első debreceni gólt stílszerűen Kovács Anna szerezte, majd Csapó Kyra hozta a bravúrokat a kapuban, támadásban azonban eleinte akadozott a gépezet, Szilágyi Zoltán 4–2-es hátrányban kért időt először. Intelmei értő fülekre találtak, a betörések a folytatásban jól működtek elsősorban Szabó Ninának köszönhetően, mindkét beállónk nagy munkát végzett a falban, a szélről pedig Vámos Míra termelte a gólokat. Ennek köszönhetően gyorsan fordított a Loki, 7–5-nél már a mieink vezettek kettővel, a győri világsztárok pedig hiába pörögtek maximális fordulatszámon, Estelle Nze Minko és Anne-Mette Hansen kivételével sok hibával kézilabdáztak. Leszakítani így sem sikerült a riválist – mégiscsak a világ talán legjobb klubcsapatáról beszélünk –, de egy-kétgólos előnyét egészen a félidő derekáig őrizte a debreceni alakulat. Ekkor aztán jött egy kisebb hullámvölgy, amelyet kihasználva néhány perc alatt fordított az ETO, 11–11 után sorozatban három győri gólra nem érkezett debreceni válasz. Veronika Kristiansen kiállítását kihasználva faragott hátrányán a DVSC, de a játékrész hajrája ismét a vendégeké volt, így a szünetben 16–13-ra vezetett a Győr.

Az elsőhöz hasonlóan a második félidő is Kovács-góllal indult, no meg mindkét oldalon sok hibával, belemenések és pontatlan átadások jellemezték a találkozó ezen perceit. A Loki nem engedte el a Győr kezét, Hansen kiállítása után az egyenlítésért támadhattak a debreceniek, Tóvizi Petra pedig gólra váltotta a ziccert – 17-17-nél utolérte riválisát a házigazda. Nze Minkora továbbra sem találtuk az ellenszert, a győriek klasszisa labdaszerzések után gyors gólokkal tolta csapata szekerét, Vámos Míra azonban tartotta vele a lépést, mindketten negyven perc alatt jutottak el öt gólig. 21–19-es vendég vezetésnél Szilágyi Zoltán elhasználta utolsó időkérési lehetőségét is, csapata pedig negyedórával a vége előtt ismét egyenlített. Innen aztán megint a Győr mozdult el egy 3–0-s sorozattal, a debreceni kapuba érkezett a fiatal Torda Vanessa, de támadásban sok volt a pontatlanság, amit a jó védekezés sem tudott kompenzálni. A Rába-partiak egészen az utolsó percig nem lélegezhettek fel, a Loki alaposan megizzasztotta esélyesebb riválisát, de végül az ETO 28–25-ös győzelmet aratott a Hódosban, ami bajnoki címet ért a győrieknek.

Az ETO önfeledt ünneplése közben a hazai közönség a Loki játékosait éltette – teljes joggal, Szilágyi Zoltán együttese ugyanis hatalmas csatára késztette a világ egyik, ha nem a legjobb klubcsapatát, s az egész szezont nézve is van mire büszkének lenni: nagyon fényesen csillogó bronzérem került a debreceni játékosok nyakába. Szép volt, lányok, ez Debrecen!

Női kézilabda NB I, 26. forduló

DVSC SCHAEFFLER – Győri Audi ETO KC 25–28 (13–16)

DVSC: Csapó – Arany R., Kovács A. 3 (1), Vámos P. 3, Tóvizi 1, Jezsikava 1, Vámos M. 7

Cserék: Torda (kapus), Planéta 2, Bordás 2, Poczetnyik 1, Fachinello 1, Szabó N. 4, Costa

Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Győr: Glauser – Faluvégi D., Rju 2, Pintea 4, Nze Minko 5, Hansen 5 (1), Schatzl 2

Cserék: Solberg (kapus), Blohm 5, Kristiansen 2 (1), Fodor Cs. 1, Lukács V. 2, Háfra N.

Megbízott edző: Kun Attila