Kosárlabda: Szolnoki siker az elődöntő első mérkőzésén

A Debreceni Egyetem kosárlabdázói a Szolnoki Olajbányász ellen kezdték meg az elődöntőbeli szereplést az NB1/A rájátszásában.

0

Szolnokdeac-300x169 Kosárlabda: Szolnoki siker az elődöntő első mérkőzésénFotó: Szolnoki Olaj

A Tiszaligeti Városi Sportcsarnokba visszatérhettek a szurkolók, s a hazai pálya előnyét sikeresen érvényesítették a Tisza-partiak. A hazaiak kipihentebben léphettek parkettre, hiszen a szolnokiak már hétfőn kivívták a négy közötti szereplést, míg Kovács Adrián gárdája csak szerdán győzte le összesítésben 3-2-re az Alba Fehérvár együttesét.

Tóth Ádám büntetőjével a DEAC szerezte meg a vezetést, majd egy hármassal a Szolnok megfordította az állást. Az első negyed felénél 11-5-re vezettek a szolnokiak, majd Moody talált be kintről, de nem sikerült közelebb kerülni a hazaiakhoz, mert Subotic triplájából a Szolnok talált be (14-8). Drenovac büntetőivel sikerült egyenlíteni, akkor amikor 15-15-öt mutatott az eredményjelző. Pongó Máté hármasával 20-15-nél Kovács Adrián debreceni mester kérte ki első időkérését. Guyton kísérletét blokkolták, így 20-17-es hazai vezetéssel vonultak az első kisszünetre a csapatok.

Több elkapkodott támadás után Tóth büntetőivel zárkóztak egy pontra az egyetemisták. Moore triplájával egyenlített a DEAC, majd az amerikai légiós újra kintről talált be, ezzel a cívisvárosiak átvették a vezetést (22-25). Drenovac duplájával először vezettek néggyel a hajdúságiak, de 29-29-re kiegyenlítettek a Tisza-partiak. 34-32-nél Somogyi süllyesztett el hárompontost, majd Molnár duplájával négypontosra hízott a debreceni előny. Drenovac duplájával 38-32-vel zárult az első félidő.

A második félidőben előbb Somogyi Ádám talált be kintről, majd Subotic válaszolt, 42-41. Újra Somogyi dobott triplát, ezzel visszavette a vezetést a DEAC, 45-43. A magyar válogatott játékos harmadjára is betalált a hárompontos vonalon túlról, de Subotic ismét reagált, 49-48 a Szolnoknak. Tóth Ádám zsákolásával megfordította az állást Kovács Adrián együttese, majd Moody dobott ziccert nehéz helyzetből, 54-51 a DEAC-nak.

54-54-ről vágtak neki a csapatok az utolsó játékrésznek. Két perc elteltével 60-58-ra vezettek a Tisza-partiak, majd Moody egyenlített. Badzim hármasával az Olaj növelte öt pontra a vezetést. 65-60-as hátránynál visszajött Tóth Ádám, Moore duplájával háromra közelítettek a debreceniek, de a Szolnok 70-62-re elhúzott. Tizenegy pontra hízott a hazai vezetés, Tóth szépíthetett a büntetővonalról, de nem sikerült mindkét dobását értékesítenie. Egy perccel a vége előtt tíz volt közte, majd Warner kosaraival 80-65-re nyertek a szolnokiak.