Második félidőben beindultak Tóvizi Petráék

Esélyeshez méltóan játszott a magyar válogatott.

0

    hirek_foto-2-300x200 Második félidőben beindultak Tóvizi PetráékFotó: MKSZ

Jól kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, Hlogyik jól védett, 4-1 után azonban dekoncentrálttá váltak a mieink, sorra hagyták ki a helyzeteket, a portugálok pedig egyenlítettek, hiába kért időt Golovin Vlagyimir. Ráadásul Klujber Katrin fejbelőtte büntetőnél a portugál kapust, amiért piros lapot kapott. Ezt követően megrázta magát a magyar válogatott, és három gólos előnyre tett szert. A félidőt kihagyott magyar büntető, majd portugál gól zárta, így két gólos magyar előnnyel tértek pihenőre a csapatok.

Szünet után Háfra Noémi is belelendült, sorra lőtte az átlövés-gólokat, így a 45. percre már 25-16-ot mutatott az eredményjelző. A mérkőzés vége gólfesztivállá változott, a mieink tovább növelték előnyüket, és végül 13 gólos győzelmet arattak második mérkőzésükön.

Tóvizi Petra: – Óriási dolog, hogy ennyien itt vannak a meccseinken, támogatnak minket, szurkolnak nekünk, nagyon felemelő érzés, ami előre viszi a csapatot. Talán ez is segített, mert elkezdtünk még jobban hajtani, akartunk, összeszedtük magunkat és örülök, hogy a döcögős kezdet ellenére megtudtuk ezt oldani, és nyertünk.

Női U20-as világbajnokság, Debrecen, 2. forduló:
A-csoport:
MAGYARORSZÁG-PORTUGÁLIA 33-20 (13-11)

Játékvezetők: Antics, Jakovljevics (szerbek)

MAGYARORSZÁG: Hlogyik, Binó, Suba (kapusok), Fodor 1, Faluvégi, Giricz 1, Háfra 7, Hornyák, Kácsor 5 (2), Klujber 3 (1), Kuti 4, Lakatos 4, Márton 5, Pásztor 1, Szabó K., Tóvizi 2

Szövetségi edző: Golovin Vlagyimir

PORTUGÁLIA: Ursu, Cardoso, Cortes (kapusok), Almeida, Araujo 1, Azevedo 2, Goncalves 1, Justino, Minciuna 2, Monteiro, Morais 1, Oliveira 4 (1), Periquito 1, Resende 4 (1), Ruela, Sousa 4

Szövetségi edző: Ana Seabra

Kiállítások: 2, ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2