Ajkán is elvérzett a Loki

A Vasas elleni, vesztes rangadót követően Ajkán is alulmaradt a DVSC labdarúgócsapata, amely Ferenczi János kiállítása miatt az utolsó harminc percben emberhátrányban futballozott.

0

dvscmeccs-300x175 Ajkán is elvérzett a LokiFotó: Derencsényi István/DVSC

Önbizalomtól duzzadó rivális otthonában vendégszerepelt a DVSC labdarúgó NB II hétközi fordulójában, az FC Ajka ugyanis vasárnap hét góllal tömte ki a felsőházban tanyázó Budaörs gárdáját, miközben a mieink elszenvedték első vereségüket a Toldi–Huszti edzőpárossal, a Vasas ellen maradtunk alul. A sűrített menetrendnek köszönhetően a javítási lehetőségre nem kellett sokat várni, ám az ajkai katlanban sem számíthattunk könnyű mérkőzésre, riválisunk ugyanis már a meghökkentő különbségű sikerét megelőzően is képes volt kiegyensúlyozott, jó teljesítményre. Kis Károly aktuális csapatára mindig jellemző, hogy kitűnően megszervezi a védekezését, a retesz feltörésének feladata többek között a télen igazolt Kalafat Álmosra várt, aki először kezdett a Lokiban.

Vélhetően sem ő, sem a társak nem számítottak arra, hogy már a második percben előnybe kerül a házigazda, márpedig sajnos így történt… Gróf gyenge átadását ugyanis Pávkovics rosszul vette át, a szemfüles Nagy Krisztián pedig nevető harmadikként labdát csent, majd higgadtan a bal alsó sarokba gurította a ziccert. Valódi hideg zuhannyal indult a mérkőzés, de a következő támadásból máris felelhetett volna a debreceni alakulat, egy baloldali szöglet után Kalafat fejese kerülte el a kaput. A debreceni védelem hajmeresztő megoldásokkal borzolta a kedélyeket, a hazai középpályások többször is labdaszerzésekből indítottak ellencsapásokat, Zsolnai átadásai legtöbbször Rétyit keresték. A beadásokra azonban ritkán volt ajkai érkező, így a nagy helyzetek elmaradtak, ugyanakkor a Debrecen sem tudta ráerőltetni akaratát a lelkesen küzdő házigazdára. Ennek ellenére húsz perc elteltével már 1–1 állt az eredményjelzőn, miután Soltész elkaszálta Sós Bencét a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Bódi végezte el, s hiába találta el az irányt Horváth Dániel, nem tudott hárítani. A DVSC igyekezett megbecsülni és sokat járatni a labdát, míg az ajkaiak elsősorban a védekezésre összpontosítottak, s a direkt futballt részesítették előnyben. Haris Attila és Sós is megszerezhette volna a vezetést a Lokinak, de mindkettejük lövését hárította Horváth, majd egy szögletet követően bólinthatott szabadon Haris, az ajkai hálóőrtől ekkor már bravúrra volt szükség. A félidő hajrájára teljesen átvette az irányítást a debreceni alakulat, Bódi és Dzsudzsák is bátran próbálkozott távolról, de újabb gól már nem született az első félidőben, döntetlen állásnál fordultak a felek.

Eseménytelenül kezdődött a második játékrész, a mezőnyben gyűrték egymást a felek, de a kapuk nem forogtak veszélyben. Mindkét együttes sok hibával játszott, kevés szép megmozdulást láthattunk, az ajkaiak tudatosan tördelték és lassították a DVSC játékát. A mieink dolgát ráadásul tovább nehezítette, hogy a 60. percben a meginduló Stoiacovici Dávidot hátulról akasztotta Ferenczi János, akinek a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot. Emberelőnyben átvette az irányítást az Ajka, s a gólra sem kellett sokat várni, húsz perccel a vége előtt ismét vezetést szerzett a házigazda. Heffler tanári indítását követően Nagy Krisztián lövése még elment keresztbe, ám a kipattanót Zsolnai azonnal középre ívelte, a csereként beszálló Tóth Barna pedig első labdaérintéséből, fejjel volt eredményes. A túloldalon Bárány Donát hozott némi színt a játékba, a sérüléséből visszatérő támadó kétszer is ígéretes helyzetben kapott labdát, ám előbb nem találta el jól a játékszert, majd Horváth Dániel védte próbálkozását. Ekkor már a találkozó hajrájában jártunk, amikor az idő is az ajkaiak javára hajtotta a vizet, s bár fájó lejegyezni, az emberhátrányban futballozó DVSC nem tudta nyomás alá helyezni vendéglátója kapuját. A mérkőzés jelentős részében méltó ellenfele volt nevesebb riválisának az Ajka, amely teljesítményével rászolgált a három pontra, a debreceniek alatt pedig tovább mélyül a gödör, az új edzőpáros harmadik bajnokiján második vereségét szenvedte el a csapat.