A 3:1-re megnyert edzőmérkőzésen látottakból milyen következtetést vonsz le?

Az ilyen meccsek a felkészülés részei, egy terheléses időszakban. Bár örültem a győzelemnek, nem az eredmény volt a fontos számomra. Inkább a visszatérő és fiatal játékosokat figyeltem és néhányuk nem okozott csalódást számomra. Az első félidőben tetszett, hogy rövid, gyors passzokkal próbálták a támadásokat végigvinni, ez időnként sikerült is. Az iram nem volt túl nagy, ezt betudom a rendkívüli melegnek és a másfél hetes terhelésnek.

Ha már a fiatalokat említetted, sokan bekerültek a keretbe.

Én örülök, ha saját nevelésű fiatalokat látok a csapatban. Időszerű volt nekik bizalmat szavazni. Bár meg van a veszélye is, ha egyszerre 5-6, NB-1-es rutinnal nem rendelkező fiatalt a mélyvízbe dobnak.

Jovanovic hosszabbított, Tisza visszatért. Milyen posztokra vársz még erősítést?

Jova maradásának örülök, rengeteget dolgozik minden meccsen. Tiszával kapcsolatban vegyesek az érzéseim, furcsa körülmények között távozott egy éve. Remélem, Brkovic is visszatér, nagy szükség van rá a védelemben. Kapusok mindenképp kellenek, de minden poszton elkél az erősítés. Viszont csak olyanokat szabad Debrecenbe hozni, akik valóban erősítést fognak jelenteni.

Magyarok vagy külföldiek?

Mindenképp magyar játékosok. Az utóbbi időkben túl sok olyan külföldi játékos volt a csapatnál, akik az én véleményem szerint, semmit nem tudtak hozzátenni az eredményes játékhoz.

Milyen elvárásaid vannak a csapattól, a következő bajnokságban?

Nem bajnoki címben vagy dobogóban gondolkozok. Mindenképp azt várom, hogy egy új csapat alapjait rakják le és ebből már lehet építkezni. Ha azt látom, hogy a mérkőzéseken a játékosok mindent megtesznek a győzelemért és azt érzem, még esetleges vereségek után is, hogy a maximumot kihozták magukból, már elégedett leszek. Aki felveszi a DVSC címerrel ellátott mezét, az legyen büszke arra, hogy ebben a klubban focizik. A 8. hely környékére várom a csapatot a bajnokság végére.