Egy újabb remek mérkőzésen van túl a csapat, a zord időjárás ellenére, forró hangulatú találkozón szerezték meg a győzelmet, a nagyszerű formában lévő Puskás Akadémia ellen. A Debrecen győzelme teljesen megérdemelt, köszönhetően a remek taktikának, egyéni teljesítményeknek. Kihangsúlyoznám, nem egy önmagát kereső Vasast, Honvédot győztek le, hanem kitűnő formában lévő Puskást.

Az első félidőben óvatosan kezdtünk, amit én tudatosnak ítéltem meg, ezáltal mintha megnyugodott volna az ellenfél, több támadást tudtak vezetni, kis lehetőségekig eljutottak. 20 perc elteltével fokozatosan elkezdtük átvenni a játék irányítását, Varga és Könyves megvillanásainak köszönhetően egyre többször veszélyeztettük a Puskás kapuját. A játék ezen periódusában Bódi és Tabakovic is gólveszélyesen játszottak. Azt az iramot, amit az ellenfél diktált, egy idő után átvettük és még fokoztuk is, viszont ezt a tempót már nem tudta átvenni a felcsúti csapat. Ennek meg is lett a gyümölcse, Varga Kevin parádés gólt szerzett a lefújás előtt. Bódi szenzációsan passzolt Kevinhez, ő nagyszerűen vette át a labdát és mérnöki pontossággal talált a bal alsó sarokba.

A folytatásban a Puskás megpróbálta irányítani a játékot, amit remekül kontrolláltunk és rövid idő elteltével újra mi vettük át a kezdeményezést. Jó erőben, nagy elszántsággal játszott a csapat, jöttek a gólveszélyes támadások. Az utolsó 15 percben már gólokkal is bizonyítottuk fölényünket, Könyves és Tőzsér találataival.

Úgy gondolom, a játék minden elemében jobb volt a Loki, teljesen megérdemelt volt a győzelem. A csapat fizikálisan teljesen rendben van, úgy gondolom, ha még tart 10-15 percig a mérkőzés, tovább fokozták volna az iramot és ez több mint biztató a jövőre nézve.

Úgy néz ki, Nagy Sándor lehúzta a rolót, a kulcsot meg eldugta. Remekül irányította a védelmet, amit kellett, azt magabiztosan megoldotta. A Szatmári-Kinyik párosról már nem tudok újat mondani, továbbra is precízen végzik a dolgukat. Bényeinél megállnék pár gondolat erejéig. Nagyszerűen, elszántan játszott, nagy területeket futott be és a hibái ellenére fantasztikus, ahogy küzdött, harcolt a pályán. Nagy léptekben fejlődik, ha a támadó zónában higgadtabb tud lenni, még hasznosabb lesz a játéka. Ferenczi a második félidőre nagyon feljavult, remekül kapcsolódott be a támadásokba, lövésekkel is veszélyeztetett. A középpályásokat nem lehet elégszer dicsérni, ezen a mérkőzésen is egymást múlták felül. Könyvest ilyen felszabadultan még nem láttam játszani, látszott, nagyon élvezi a játékot, szerintem sajnálta, hogy nem tartott még tovább a mérkőzés. Varga és Tőzsér a teljesítményüket még góllal is megfejelték. Bódi javuló formát mutat, gólpassza nagyszerű volt, Takács megint jól szállt be a játékba, hamar felvette a ritmust. Elől Tabakovic három ember helyett küzdött, nagy zavart okozott az ellenfél védelmében. Nem sikerült gólt lőnie, de volt, mikor 3-4 embert is lekötött egyszerre.

Herczeg András úgy tett, mint az öreg halász, beetette az ellenfelet, nekem úgy tűnt, a taktika része volt, hogy az elején visszafogta kicsit a csapatot. Sokadjára bizonyítja kimagasló szakmai hozzáértését.

Minden dicséret megilleti a mérkőzésre kilátogató szurkolókat, a rossz idő ellenére is lelkesen buzdították a csapatot. Úgy gondolom, a csapat még több nézőt érdemelne, a teljesítményükkel, játékhoz való hozzáállásukkal rászolgáltak erre. Én mindenkit arra buzdítok, menjenek ki a stadionba, biztos vagyok abban, a játékosok ezt meghálálják.

Következik az UTE elleni mérkőzés, azt bátran mondhatom, akinek félnie kell, az nem a Loki. Tudják, hogy egy jó formában lévő csapatot nagyon nehéz kizökkenteni és legyőzni. A DVSC-nél a fizikális és mentális állapottal olyan játék párosul, amit nehéz bárkinek is megbontani. Ha ugyan ez az akarat, alázat jellemzi tovább a játékot, csalódás nem érhet minket, úgy gondolom, nagy esély van a győzelemre.